Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Довідки до дитсадка та спецперевезення відміняють


Home net

Довідки до дитсадка та спецперевезення відміняють

У вишиванках, але не з позитиву, розпочалася щотижнева ранкова нарада у Чернігівського міського голови. Як пояснив Владислав Атрошенко, через збіг певних трагічних подій, вона відбулася не у вівторок, а у середу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я хочу висловити співчуття, з нагоди загибелі народного депутата України по 208 округу Давиденка Валерія Миколайовича. Він активно працював в окрузі, активно займався політикою. Хай земля йому буде пухом».Далі обговорювали поточні питання. Говорили про OVID-19 та критерії МОЗ, які включають для Чернігова зелене світло для послаблення вимог безпеки та зняття певних заборон, які діяли майже 2 місяці.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: «Ми в межах того коридору, так би мовити, який дозволяє нам послаблювати карантинні заходи».

На фоні падіння економіки і світової кризи, яку у певній мірі спровокував COVID-19, економічна ситуація в Україні та Чернігові зокрема досить непроста, наголошує Владислав Атрошенко.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«Так як люди не захотіли їсти чи не змогли їсти армію, мову і віру, так вони не зможуть їсти COVID. Потрібно займатися економікою, потрібно працювати, потрібно створювати додаткову вартість, потрібно платити людям заробітні плати, бо з них люди живуть. 80-90% живуть від зарплати до зарплати».

І в той же час стабільна ситуація у Чернігові з цією досі не вивченою інфекцією не має розхолоджувати людей, каже міський голова. Владислав Атрошенко запевняє, що при контактах з незнайомими людьми, маски не знімає, дезінфектори використовує, на нарадах тримає дистанцію. Тож з соплями та кашлем до дитсадків дітей батькам тягнути теж не радить.

Після інформації головного освітянина Чернігові про відкриття дитячих закладів з 1 червня, Владислав Атрошенко запропонував відмінити обов’язкові медичні довідки для дітей, які підуть до садочків. Та рекомендував встановити температурний максимум – 37 градусів.


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«37 градусів буде як критерій допуску. Довідок не треба їздити брати. Хворіла дитина чи не хворіла – це вже на совість батьків».

Близько 3 тисяч працівників працює у дошкільних закладах Чернігова. На жаль, ініціатива міського голови щодо їх тестування на COVID-19 виявилася нереальною. Як пояснив мер, обласний лабораторний центр не потягне такого навантаження. Сьогодні він працює з максимальним навантаженням до 200 ПЛР-тестів на добу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Згідно постанови уряду ми робимо відкриття дитячих садочків, але ми розуміємо, що ми не встигаємо тестувати. Ми в сліпу йдемо. Якщо літають літаки чи гвинтокрили всліпу, то іноді це закінчується плачевно. Чітко треба людям за це казати, щоб не було несподіванок, що у нас спалах COVID».

Громадський транспорт у Чернігові уже запустили. На маршрут вийшло 195 автобусів та 62 тролейбуси. З понеділка планують відмінити спецперевезення в години пік, аби батьки з дітьми могли дістатися до дитячих садочків.
У той же час число пасажирів обмежується кількістю місць для сидіння.

Автобусний маршрут на Рівнопілля за розпорядженням Владислава Атрошенка теж запустили.

Олександр Рижий, начальник Управління транспорту, транспортної інфраструктури і зв’язку ЧМР: «Так як оголошений конкурс на перевізників і на ці маршрути немає перевізників, тому був створений скорочений 22С, як 36С».

Питання щодо дозволу вийти на маршрути автобусам без автоматичного відкриття дверей буде розглядатися окремо, повідомили на нараді.

«Буде постанова, яка буде дозволяти працювати ресторанам, значить ми дозволимо. Буде постанова дозволяти басейни – ми дозволимо. Займатися неправильними речами з точки зору держави, я не хочу. Хоча я маю свою думку. Стосовно того, що прийдеться колись цю всю історію з COVID закінчувати. При тому, що COVID не закінчиться. То що зміниться, якщо ми історію цю закінчимо прямо зараз. А не ще ми отримаємо десятки мільярдів збитків по всіх напрямках бізнесу, і все одно ми закінчимо цей COVID. І все одно буде 300 чи 400 захворювань на день».

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, коронавірус, дитсадок, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект