• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Давайте ставить крапку в історію з COVID-19. Захворіють – вилікуємо, не пролікуємо така судьба, – Атрошенко


Давайте ставить крапку в історію з COVID-19. Захворіють – вилікуємо, не пролікуємо така судьба, – Атрошенко

 

38 осіб з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19, з яких 9 вже одужали, - такі дані озвучив начальник чернігівського Управління охорони здоров’я під час щотижневої наради у муніципалітеті.«8 з них знаходяться в стаціонарі, там 4 пневмонії, інші – респіраторні явища. Ті, котрі знаходяться вдома, це в більшості безсимптомні носії», – доповів начальник Управління охорони здоров’я Владислав Кухар.

Загальна кількість чернігівців, яким зробили ПЛР-тестування, 1178 осіб. Стосовно матеріального забезпечення, то всі лікарні у достатній кількості мають засоби індивідуального захисту. А інфекційні відділення, ще й ліки та витратні матеріали.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я: «На сьогоднішній день всі медичні заклади міста підписали договір з Національною службою здоров’я по пакетам COVID-19. І мобільні бригади всіх закладів, окрім Другої міської лікарні, вже сьогодні отримають кошти за проведення тестування. Кожна лікарня, кожен медичний заклад по мобільному пакету COVID-19 отримала по 25 тисяч 371 гривні. Нарахування буде відбуватися десь від 75% до 140% кожній людині у вигляді доплати за роботи в цьому пакеті».

У грошовому еквіваленті – це від 2,5 до 4,5 тисяч гривень.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я: «Чому сума така мала? Тому що в квітні місяці ще не було тої кількості пацієнтів, які підлягали обстеженню, тому там є понижувальний коефіцієнт, тому вийшла така сума».

Зважаючи на показники захворюваності, на 100 тисяч населення у Чернігові 3,5 пацієнтів за тиждень. Завантаження лікарняних ліжок – 13,8% від загальної кількості. А тестуванням охоплені на 100 тисяч більше 125 осіб. Ці показники дозволили місту частково піти на послаблення карантинних обмежень.

У той же час Владислав Атрошенко зазначив, що така вибірковість не врятує не від COVID-19, ні від економічних втрат.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На 35% за квартал знизились інвестиції в Україну. Це в порівнянні навіть з минулим роком. Іде падіння в секторах економіки. Іде страшенна світова криза».

І аби не загнати країну в ще глибшу кризову яму, центральній владі потрібно закінчувати карантин і працювати у напрямку відновлення економіки.


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Першочергова задача будь-якої влади – зростання благополуччя власного народу».

Обговорили під час наради і питання перевезень. З 23 травня відновлено дачні перевезення, а від 27 ще й напрямок Рівнопілля – від «ЗАЗу» курсує автобус 22С. Маршрут тимчасово обслуговує Чернігівське тролейбусне управління.

Крім того, до кінця тижня мають прийняти рішення стосовно скасування з 1 червня тимчасових перепусток для проїзду у громадському транспорті вранці і ввечері. Пов’язано це з тим, що починають працювати дитячі садки.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Треба зібратися всім нам в країні і сказати, давайте ставити крапку в історії з ковідом. Як воно іде, так хай і іде. Захворіють – будемо лікувати. Кого пролікувати не зможемо, значить така судьба. Треба перестати займатися цією… я б назвав слово, але не можу».

Думка міського голови, що 3 місяці 60 тисяч осіб у місті не працювало, а маємо близько 40 інфікованих. Люди не отримували зарплати, бізнес – прибутки, а місто і країна – податки. Центральна влада має йти на крок повного зняття карантину і запущення всіх робочих процесів. Або ж українці, які втрималися під час коронавірусу, падуть під час голоду.

Сам Владислав Атрошенко, як представник місцевої влади, посилаючись на досвід Черкас, не йтиме на кроки, які суперечать закону чи постановам уряду.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Не може бути такого в державі, що кожен творить що завгодно. Це тоді треба визначити законодавством і надати повноваження. Але в будь-якій державі, якщо вона держава, повинні бути регламентуючі документи центральних органів влади і вони повинні виконуватися на місцях. Інакше, намагаючись сподобатися чи підприємцям, чи комусь ще, ми розвалюємо державу. Хоча я маю свою думку, що прийдеться колись всю цю історію з ковідом закінчувати. Причому що ковід не закінчиться. То що зміниться, якщо ми цю історію закінчимо прямо зараз. А не ще ми отримаємо десятки мільярдів збитків по всіх напрямках бізнесу, і все одно ми закінчимо цей ковід. І все одно буде 300 чи 400 захворювань на день».

Міський голова зауважив, що слід повернутися до первинного плану, підготувати лікарні до COVID-19, збити першу хвилю захворюваності і закінчувати з карантином та нарешті займатися відновленням економічного сектору на фоні можливої світової кризи.

Також під час наради Владислав Атрошенко висловив співчуття на адресу загиблого народного депутата від Чернігівщини по 208 округу Валерія Давиденка.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми намагалися скласти стосунки з того часу. У нас це не вийшло. Він не був моїм другом. Але не завжди всі бувають друзями. І в будь-якому разі, я вважаю, що українці повинні поважати обрану владу і тоді вони будуть поважати себе, і тоді ми всі будемо поважати Україну, і Україну будуть поважати в світі. Тому я по християнські висловлюю співчуття».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Владислав Атрошенко, коронавірус, нарада, COVID-19, Владислав Кухар, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект