Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Історія загибелі народного депутата Валерія Давиденка обростає новими скандальними подробицями


Home net

Історія загибелі народного депутата Валерія Давиденка обростає новими скандальними подробицями

Вбивство чи самоубивство.

Історія загибелі народного депутата з групи «Довіра» Валерія Давиденка обростає новими скандальними подробицями.

Вдень 25 травня з ним прощалися в залі урочистих подій в лікарні «Феофанія». Журналістів в середину не пустили. Натомість депутати озвучили 3 версії подій довкола цієї трагедії. Подробиці у сюжеті.Дорогі автомобілі і озброєні охоронці по периметру. Величезні вінки – від рідних, друзів і колег – заносять на території лікарні «Феофанія». Церемонія прощання з Валерієм Давиденком відбувається за зачиненими для журналістів дверима.

Провести в останню путь нардепа з’їжджаються його колеги – колишні та нинішні. Біля прохідної народний депутат Сергій Шахов озвучує свою версію подій.

Сергій Шахов, народний депутат України: «Я вважаю, що його вбили».

Разом вони входили до депутатської групи «Довіра». Шахов вважає, що причин скоювати самовбивство, в Давиденка не було.

Сергій Шахов, народний депутат України: «Якщо були б якісь проблеми навіть з грошима, з хворобою, чи йому хтось винен, чи він комусь винен, то він би обов’язково порадився з групою, або з головою групи, або з нами, як з друзями, і поставив нам по факту, що в нього щось не так».

У цей саме час у своєму Телеграм-каналі нардеп 8-го скликання Ігор Мосійчук припускає, що крім проблем із законом у депутата були проблеми і грошові. Нібито його передвиборну кампанію фінансував аграрний олігарх Андрій Вєрєвський і гроші давав під гарантії, що Давиденко не лише сам пройде в парламент, а й приведе за собою ще з десяток депутатів мажоритарників.

Народним депутатом став лише Давиденко. І тільки один підопічний. Решта програли.


І тепер олігарх нібито вимагає повернення боргів. Цю інформацію підтверджує нардеп Антон Поляков.

Антон Поляков, народний депутат України: «Була певна інформація щодо того, що дійсно пан Давиденко брав кошти на проведення президентської та парламентської передвиборчої кампанії. І наскільки він ефективно їх використовував, і куди витрачав, і які суми, тут вже питання особисто до нього і його команди».

Саме цю версію озвучує член люстраційного комітету Олександр Куликовський. Він вважає, що правоохоронці мають перевірити можливий конфлікт Давиденка з Вєрєвським.

Олександр Куликовський, член ГО «Національний люстрацій ний комітет»: «Була така домовленість, що він доведе кілька депутатів у Верховну Раду. Але, як ми бачимо, цей сценарій не зовсім виправдався. І тут, як кажуть, де гроші?».

«ТСН» упродовж дня намагалася зв’язатися з Андрієм Вєрєвським. Протягом дня він постійно скидав телефонні дзвінки. Натомість прес-секретарка його компанії на пошту «ТСН» надіслала листа із запевненням: Вєрєвський навіть не був знайомий із Давиденком.

Інша версія пов’язана з активізацією розслідування схеми викрадання двох мільярдів гривень з аграрного фонду. У цій справі, крім покійного Давиденка, фігурують Младо – олігарх часів Януковича Сергій Курченко, чинний депутат Борис Приходько, екс-голова національного банку Валерія Гонтарева та заступник глави адміністрації президента Олексій Філатов. У фабулі справи сказано, що за кілька днів до втечі Януковича, політики на чолі з Давиденком вивели за допомогою компанії Валерії Гонтаревої ICU і банка Сергія Курченка значні суми за кордон.

Антон Поляков, народний депутат України: «Вони за часів Курченка, Гонтаревої разом з Приходько вивели через брокбізнес банк. І ця справа зараз знаходиться у суді. Та ще китайський зерновий кредит. Це теж за часів Януковича. Тобто там дуже вликі кошти, ще за старим курсом, мільярди гривень».

Джерела «ТНС» в правоохоронних органах називають іще одну версію. За нею Давиденка могли вбити через борг у 1,5 мільйона доларів. Таку суму він позичив, поки що не названому, бізнесмену. А операцію відобразив у Е-декларації.

Наразі експертизи тривають і вже незабаром стане відомо, що це було – вбивство чи самогубство?

Поховали Давиденка у вівторок, 26 травня, на батьківщині у селі Носівка на Чернігівщині.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валерій Давиденко, вбивство, самогубство, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект