Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » З 1 липня відбудеться 2 етап вирівнювання тарифу на доставку газу
УБП


Home net

З 1 липня відбудеться 2 етап вирівнювання тарифу на доставку газу

Збитки «Чернігівгазу» за перший квартал склали 40 мільйонів гривень. Їх компанія недоотримала через збитковий тариф на послугу з доставки газу. Про це розповіли керівники акціонерного товариства «Чернігівгаз».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на газ для населення знизилася ще на 20%З 1 липня має відбутися 2 етап вирівнювання тарифу на доставку. Перший етап був на початку року. Тариф затверджений НКРЕКП, а вирівнювання розділили на 2 етапи, щоб знизити фінансове навантаження на споживачів газу в зимовий період.

З 1 липня розмір оплати на доставку газу збільшиться на 15% - з 1,07 гривень за 1 м3 на місяць до 1,24 гривень за 1 м3.

Вирівнювання тарифу відбуватиметься по всій державі.

Алла Ярова, голова правління АТ «Чернігівгаз»: «На самом деле 15% это не такое большое повышение. Причем в два раза снизились цены на природный газ. Тем не менее для нас это очень важно, потому что это решит вопрос покрытия миллионных убытков».

Сергій Рябко, фінансовий директор АТ «Чернігівгаз»: «Выравнивание тарифа с 1 июля немного улучшит картину. Но год мы также ожидаем закончить с убытками, хотя они и будут максимально приближенными к точке безубыточности. То есть предприятие перестанет наращивать долги, но не сможет погасить все-таки те долги, которые возникли в предыдущих периодах».

Розмір тарифу на доставку газу затверджений у 2019 році НКРЕКП не покриває всіх витрат підприємств газорозподільної галузі. Зокрема, і «Чернігівгазу».

Доставка – це не лише доставка газу до споживача. Ця послуга включає досить широкі спектри робіт.

Алла Ярова, голова правління АТ «Чернігівгаз»: «Наши клиенты имеют право на одну бесплатную плановою поверку узла учета. Это входит в тариф на распределение природного газа. Мы обслуживаем станции, котонной защиты, газопроводы, меняем изоляцию, меняем шкафные. Сегодня в условиях карантина уже в Черниговском районе 4 распределительных шкафа поменяны бесплатно».

В рамках інвестиційної програми, яка фінансується з тарифу на розподіл газу, підприємство минулого року замінило більше 3 тисяч будинкових регуляторів тиску. Роботи з обслуговування мереж проводилися і в період карантину, бо від цього залежить безпека споживачів. Протягом 2 місяців бригади аварійно диспетчерської служби «Чернігівгазу» виїжджали на виклики 2065 разів. Нерідко за десятки кілометрів у віддалені населені пункти.

Центр обслуговування клієнтів працював у віддаленому, але посиленому режимі, оскільки зросла кількість звернень від абонентів.

Втім, частина збитків утворилася через борги споживачів. Дехто відкладав розрахунки на травень, на після карантинний період. А дехто занижував показники лічильників при передачі, користуючись ситуацією.

Сергій Савченко, комерційний директор АТ «Чернігівгаз»: «Процент расчета по Черниговской области на сегодняшний день составляет 82%. Остальные 18%, которые несвоевременно платили, это очень значительные деньги, это порядка 24 миллионов гривен, которые мы недополучили. Благодаря своевременным расчетам потребителей за доставку природного газа, мы смогли своевременно и в полном объеме обеспечить выплату заработной платы, работу аварийных служб».

З 25 травня контролери «Чернігівгазу» поступово повертатимуться до роботи та фіксуватимуть реальні показники лічильників.

Сергій Савченко, комерційний директор АТ «Чернігівгаз»: «Долги накапливаются. После выхода из карантина предусмотрен всего лишь месяц на погашение всех долгов, которые будут накоплены за этот период. После этого мы будем вынуждены применять штрафные санкции, подавать в суды, прибегать к отключениям, поэтому я попрошу всех своевременно оплачивать за доставку природного газа, чтобы обеспечить доставку этого газа населению, в дома наших клиентов».

Збитки, які накопичилися у підприємства не дають можливості повністю виконувати інвестиційну програму – ряд заходів на загальну суму 27 мільйонів гривень. Зокрема, це заміна комбінованих будинкових регуляторів тиску та капітальні ремонти станцій, які забезпечують захист підземних газопроводів від корозії та інші роботи з ремонту та оновлення.
У «Чернігівгазі» сподіваються, що надходження з тарифу встановленого з 1 липня частково компенсують ці потреби.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: газ, борги, тариф, доставка газу, Сергій Рябко, Алла Ярова, Сергій Савченко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект