Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Після реконструкції міський пологовий будинок стане теплішим і яскравішим та з новими муралами


Нормовен

Після реконструкції міський пологовий будинок стане теплішим і яскравішим та з новими муралами

Утеплений, енергоефективний, яскравий і з муралами, - таким пологовий будинок у Чернігові буде вже цього літа.Проєкт утеплення медичного закладу почали восени 2019 року. Втілюється у життя він Чернігівським муніципалітетом спільно з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Німецький уряд виділив близько 300 тисяч євро на цей проєкт. Із власного бюджету ми дофінансували близько 14 мільйонів гривень. Цей об’єкт двохрічний, у зв’язку з цим є незначне здорожчання матеріалів і робіт. Відповідно біля 2 мільйонів ми повинні зараз знайти. І ми знайдемо ці кошти».

Нині роботи виконані на 95%. Тут частково замінювали вікна, аби вони відповідали міжнародним стандартам енергозбереження. Модернізовані і теплові пункти, яких у приміщенні 4. Відтепер працюють автономно і налаштовуються залежно від температурного режиму тієї чи іншої частини будівлі. Її також утеплили. Деякі рішення знаходили в ході робіт, і вносили корективи, - повідомив міський голова.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Зокрема, це стосується технічного поверху, утеплення якого не входило у вартість проєкту. Німці на це не давали коштів. Але ми самостійно прийняли рішення, що технічно немає необхідності утеплювати, але ми зробимо незначне утеплення і обшиємо технічний поверх для того, щоб дотриматись загальної концепції і щоб це виглядало, як єдиний комплекс».

На місці старої демонтованої мозаїки, котру передали до музею, зроблять оздоблення, враховуючи історичну спадщину. Тут буде мурал.

Владислав Атрошенко також звернувся до істориків збереження монументального мистецтва. Оскільки подібна проблема під час утеплення будівлі виникла і в міському палаці культури.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо ми вирішуємо питання утеплення, то, на жаль, на сьогоднішній день немає технології збереження існуючої мозаїки. Цінність цієї мозаїки, це питання філософське. А утеплення з середини, те, що пропонують наші історики, не існує. Ми точку роси занесемо в середину приміщення і воно згниє з середини».

Зміниться і вхідна група пологового.

Кожен етап будівництва тут здійснювали з дотриманням всіх європейських стандартів і відповідно під наглядом іноземних партнерів, в рамках співпраці з якими і реалізують цей проєкт.

Чернігівський пологовий після реконструкції стане яскравішим, як і багато інших відремонтованих будівель міста.

Тут також тривають роботи з облаштування ганку приймального відділення зі зручним під’їздом для карет «швидкої допомоги» та решті входів і виходів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: термомодернізація, пологовий будинок, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект