Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Сесійні баталії: громади Чернігівщини відстоюють своє право вибору


Сесійні баталії: громади Чернігівщини відстоюють своє право вибору

Мітингом обурених жителів громад розпочалася друга частина 23-ї сесії Чернігівської обласної ради. Люди вимагали перегляду затвердженого урядом перспективного плану формування громад.«Приїхали відстоювати, що ми більше хочемо до Понорниці», – Валентина Медій, жителька с. Авдіївка Сосницького району.

«Ми відстоюємо, щоб Авдіївка приєдналася до Понорниці», – Людмила Хміль, жителька с. Авдіївка Сосницького району.

Вимоги інколи були абсолютно протилежні.

«Я від колективу школи села Авдіївка скажу, що ми підтримуємо приєднання до Сосниці, бо Понорницька громада, до якої нас приєднують, на сьогодні не є спроможною», – Наталія Катренко, жителька с. Авдіївка Сосницького району.

Після протестів люди зайшли до зали і сесія почалася.

«Проводимо друге пленарне засідання сесії», – Юрій Вдовенко, голова Чернігівської обласної ради.

Більшість питань стосувалася перейменувань, призначень і звернень до центральних органів влади. У «тубдиспансері» знову говорили про кризу у зв’язку з медичною реформою.


«До складу нашого закладу входить санаторій «Зелений Гай». Ми пропонуємо поки що відправити цих людей у центр зайнятості, щоб вони там отримували заробітну плату. Бо в нас у закладі коштів немає», – Микола Дейкун, генеральний директор чернігівського «Обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб».

Укотре були винесені рішення про надання права жителям новобудов, що поряд із обласною радою, проїжджати територією останньої. Депутати знову цього не підтримали.

«За – двадцять, рішення не прийнято».

Далі представники сільських громад Сосницького та Коропського районів, Озернянської, Хмільницької та Вихвостівської громад спільно з депутатами сформували вимогу до Кабінету Міністрів щодо врахування їхньої позиції під час формування їхніх же громад.

«Звертаємось до Кабміну з приводу повторного на засіданні Кабінету Міністрів України перспективного плану», – Юрій Вдовенко, голова Чернігівської обласної ради.

Із кількох спроб звернення підтримали. Після сесії обурені нинішнім поділом на громади люди знову висловили своє незадоволення голові Чернігівської облдержадміністрації.

«Без питань… у людей, у жителів громади… Сказали, щоб вона ішла до Тупичева. Жителі не хочуть іти до Тупичева. Вже тричі опитування було», – Олександр Акуленко, голова Вихвостівської громади.

У відповідь керівник області пообіцяв наступного тижня провести додаткову нараду з представниками незадоволених громад і вирішити всі конфліктні питання.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, облрада, Cheline TV

Добавить в:


ЦентрКомплект