Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Жителька Новгород-Сіверщини зберігає вишиванку, якій майже 100 років


Нормовен

Жителька Новгород-Сіверщини зберігає вишиванку, якій майже 100 років

Привезеній з Рівненщини на Чернігівщину як спадок від бабусі вишиванці Лариси Купрієнко, що зберігається, як сімейний оберіг, до ста років. Жінка каже, що старовинні візерунки на сорочках з рівненського Полісся дуже схожі на новгород-сіверські.Сорочка вишита кількома техніками: хрестиком та гладдю. Ґудзики на ній ще польські, бо шили сорочку, коли край, звідки родом Лариса, був частиною Польщі.

Лариса Купрієнко каже, сорочці - десь до ста років. Розповідає, що сорочка випадково вціліла після набігів німців під час Другої світової війни.

Політична партія Владислава Атрошенко
"Після смерті моєї бабусі залишилася скриня – у старих жінок були скрині. В скрині залишилися ці сорочки. І вже коли роздавали скриню, то мені дали сорочку".

Лариса родом з Рівненщини. Нині живе в селі Будо-Вороб'ївська. Жінка зберігає вдома лляні рушники та вишиті старовинні і більш сучасні речі. Каже, коли до її рук потрапила вишита тканина з Новгород-Сіверщини, порівняла візерунки.

"Вишивка новгород-сіверська... Бачите, десь у чомусь воно схоже все... Просто великий хрещик. Але схожість – лінії ламані, оці лілії, такі листочки. Всі поліські візерунки – вони схожі: червоне і чорне".

Окрім сорочки, Лариса Купрієнко має від бабусі спідницю та домотканий вишитий рушник. У цих речей своя історія.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вишиванка, Новгород-Сіверщина, сорочки, рушник, Лариса Купрієнко, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект