Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Міський голова хоче, щоб ТЕЦ та ОТКЕ повернулися під управління міста


Міський голова хоче, щоб ТЕЦ та ОТКЕ повернулися під управління міста

Окремі компанії, які займаються теплогенерацією та мережами, повернення на баланс міста потужностей ОТКЕ та ТЕЦ. Міський голова під час щотижневої наради в муніципалітеті висловив своє бачення і перспективи розвитку тепло генеруючої галузі Чернігова.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Вся генеруюча галузь, всі цілісні майнові комплекси повинні бути передані громаді до комунального майна міста».Нині вирішується питання про створення комунального підприємства на базі «Облтеплокомуненерго». Це має бути зроблено вже в червні-липні цього року, йшлося під час наради.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Тут без жартів. У нас ризик який, якщо місто не прогарантує перед НАК «Нафтогаз» за борги, які є. А це, точну суму не скажу, близько 500 мільйонів. Тоді ми не отримаємо ліміти на опалювальний сезон».

Тобто частина Чернігова може лишитися без опалення. За словами міського голови, нині законодавча база України не дозволяє цій галузі прибутково працювати. А отже інтереси власників ОТКЕ та інтереси містян в цьому питанні неспівставні. В той час як одні можуть лишитися невеликого заробітку, інші ризикують провести зиму без тепла. Тому підприємство має бути провернуте до міської власності і експлуатуватися в режимі комунального.


Владислав Атрошенко дав доручення юридичному відділу знайти як вирішити це питання законодавчо.

Якщо від’єднати обласні котельні, то вартість гігакалорій теплової енергії в області виросте в кілька разів. Так склалося історично, оскільки довго не було бачення розвитку галузі і до чого можуть призвести рішення, скажімо, про дозволи встановлення індивідуального опалення, наголосив міський голова.

Корисне навантаження на мережі з кожним роком зменшувалося і поставала більша необхідність балансу. Це ж позначається і на вартості тепла виробленого в такий спосіб. ТЕЦ, на думку Владислава Атрошенка, теж має повернутися під міське управління, адже подальший розвиток цієї галузі можливий після переходу на сучасну модель існування, коли тепломережі і компанії, які виробляють енергію, розділені. Саме за таким сценарієм можуть прийти інвестори, коли магістральні теплові мережі будуть виокремлені в комунальне підприємство.

За словами міського голови, в іншу модель жодна фінансова інституція не дасть грошей. Зокрема, вже були спроби «ТехНови» отримати кредит Світового банку, які закінчилися безрезультатно. Адже нині в українській тепловій галузі в силу різних факторів інвесторам проблемно залучати кошти.

Перехід же до сучасної моделі роботи теплогенеруючих підприємств може дозволити місту залучати кредитні кошти на заміну застарілих мереж, оскільки десятиріччями цим ніхто не займався. Їх лише експлуатували. І прийшов час ремонтувати. Аби уникнути ситуації, коли через пориви старих труб, якась частина міста може опинитися без опалення взимку.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівська ТЕЦ, ОТКЕ, теплогенеруючі компанії, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект