Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Коли медики отримають потрійну зарплатню?


Коли медики отримають потрійну зарплатню?

На ранок 19 травня нових пацієнтів з COVID-19 у Чернігові не виявлено.ПЛР-тестування проведене 777 особам, більше 340 перевірені експрес-тестами, повідомив на оперативній нараді головний медик Чернігов Владислав Кухар.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: «В місті Чернігові захворівших на COVID-19 27 чоловік, з них 3 вже одужали. З 24 шість знаходяться на стаціонарному лікуванні, три з них – пневмонія середнього ступеню важкості. Один із пацієнтів знаходиться на подачі кисню. На апаратах штучної вентиляції легенів нікого на сьогоднішній день немає. Інші пацієнти знаходяться вдома на самоізоляції. Це безсимптомне лікування. Це контактні особи, які були виявлені тільки завдяки тесту полімеразної ланцюгової реакції».

Якщо є скарги на те, що в окремих лікарнях медикам не виділяють необхідну денну кількість засобів захисту, треба розбиратися індивідуально. Так Владислав Кухар відповів на запитання міського голови щодо певних проблем із забезпеченням одноразовими масками та захисними екранами медиків у поліклініках та міських лікарнях.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: «Заклади, які надають допомогу на COVID-19, та й взагалі всі заклади, працюють в масочному режимі. Всім необхідним вони забезпечені – і засобами індивідуального захисту, і лікарняними препаратами. На сьогоднішній день проблем немає».

У чернігівських лікарнях будуть поступово повертати планову госпіталізацію та проводити операції. Відповідний дозвіл надав Кабінет Міністрів України, повідомив Владислав Кухар.

Щодо підвищених зарплат медикам, які працюють з хворими на коронавірусну інфекцію, медичні заклади Чернігова грошей ще не отримали. Але необхідні документи уже підписали.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: «На квітень місяць Національна служба здоров’я підписала з закладами пакети медичних гарантій. По COVID-19 – це стаціонарне лікування, амбулаторне лікування і мобільні бригади. Заклади, які надають такі види допомоги, всі підписали ці пакети. На сьогоднішній день за квітень місяць буде проведено оплата згідно тих постанов, які є сьогодні в Україні».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Чого тоді міністр звітує, що вже все прорахував, і, мовляв, місцеві чиновники затримують виплати заробітних плат лікарям? Ми говоримо за квітень, а зараз 19 травня. Якщо хтось щось коментує, то під цим повинна бути база і якась інформація відповідна. Давайте так, якщо до кінця тижня не буде державних грошей, тоді ми будемо виплачувати кошти з власного бюджету. Хоча більш розумно, якщо підписані відповідні документи, дочекатися державних грошей».

У березні у Чернігові хворих на COVID-19 не було. Тому підвищені зарплати медики отримають лише за квітень. Це близько 80 осіб, які наразі працюють у інфекційному відділенні та мобільних бригадах.

Ці кошти на додаткові виплати за квітень у міському Управлінні охорони здоров’я від Національної служби здоров’я сподіваються отримати до кінця поточного тижня, уточнив Владислав Кухар.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лікарня, коронавірус, медики, зарплата, НЗСУ, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект