• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Для підприємців І та ІІ груп обнулили ставку єдиного податку за квітень. Як оформити документи?


Для підприємців І та ІІ груп обнулили ставку єдиного податку за квітень. Як оформити документи?

 

У зв’язку з карантином багато бізнесів припинили свою діяльність та відповідно не отримали догорів. Аби підтримати підприємців, рішенням Чернігівської міської ради платникам І та ІІ групи обнулили ставку єдиного податку. Як отримати пільгу, розповіли в Чернігівському управлінні ДПС.Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління Головного управління державної податкової служби в області: «Було надано платникам І та ІІ групи оподаткування, так званим спрощенцям, пільгу щодо сплати єдиного податку на квітень місяць. Ці суб’єкти господарювання звільняються повністю від сплати єдиного податку».

Таку пільгу можуть отримати суб’єкти, яким було заборонено здійснювати підприємницьку діяльність відповідно до урядової постанови 211. Аби отримати пільгу, необхідно подати документи до 1 липня.

Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління Головного управління державної податкової служби в області: «Пишеться в довільній формі заява. Але в заяві повинні відобразити свої реєстраційні дані, вид діяльності, яким вони займалися, а також підтвердження, що справді платник податків не працював у квітні місяці».

Таким підтвердження може бути книга доходів і витрат – для підприємців, що працюють на ринках, для другої групи – виписка з банку про рух коштів на розрахунковому рахунку.

Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління Головного управління державної податкової служби в області: «Ці документи надаються разом з заявою, з копіями відповідних документів, в приміщення чернігівського управління. Наші інспектори опрацьовують цю заяву і людина звільняється від сплати єдиного податку на квітень місяць».


Оскільки єдиний податок сплачується до 20 числа, авансом наперед, більшість підприємців ці оплати вже здійснили. Ці кошти нікуди не дінуться і залишаться на особових рахунках у вигляді переплати, пояснюють у податковій.

Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління Головного управління державної податкової служби в області: «Якщо людина все ж таки, відповідно постанові Кабміну, могла здійснювати свою діяльність, але з якихось причин не здійснювала, вона може піти у відпустку на 30 календарних днів. При чому також повідомляє контролюючі органи і отримує пільгу на відповідний місяць».

Контролюючий орган має право перевірити надану платниками інформацію, аби встановити, чи дійсно припинили вони підприємницьку діяльність.

Є також і інші пільги на період дій карантину. З їх переліком та порядком надання, можна ознайомитися на сайті ДПС в Чернігівській області.

На ресурсі також можна знайти відеоуроки, розроблені за період карантину. Вони допоможуть платникам податків без особистого відвідування замовити потрібні довідки в електронному вигляді.

Податкова наразі працює в карантинному режимі. Усе листування здійснюється через електронний кабінет платника податків. За бажанням, заяви та звіти можна відправити поштою або на офіційний сайт.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: податкова, Тетяна Рубан, підприємці, єдиний податок, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект