• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Обурена Вихвостівська громада звернулася до президента і готова пікетувати Чернігівську ОДА


реклама

Обурена Вихвостівська громада звернулася до президента і готова пікетувати Чернігівську ОДА

 

«Це той самий безлад, я вам скажу. Ми всіх людей перепитували. Кажуть, лише окрема громада», - Сергій Туровець, депутат Вихвостівської громади.Жителів Вихвостівської громади, що в Городнянському районі, обласна влада розлютила не на жарт. Майже рік тому їм дозволили створити громаду, тепер же її ліквідовують через приєднання до іншої громади – Тупичівської. Дізнавшись про це, сільський голова негайно скликав позачергову сесію.

«Я одразу хочу пояснити, чому в нас позачергова сесія. Тому що 13 травня було прийнято рішення, без нашої згоди, так зване силове… Нас приєднати до Тупичівської сільської ради», - Олександр Акуленко, голова Вихвостівської громади.

Людей просто «ламають через коліно». Без будь-яких пояснень і консультацій, просто, немов батраків, «передають» іншому пану. Громада обурена, люди проти.

«Зробили свою громаду, а тепер її хочуть у нас відібрати», - Наталія Таратин, жителька села Вихвостів.

«Нам своя щоб була… Щоб на місці взяв довідку чи що інше. А спробуй поїздити до Тупичева», - Лідія Томило, жителька села Вихвостів.

«Учора Олександр Григорович мені телефонує і каже: Нас приєднують до Тупичева. Для мене це була дуже неприємна несподіванка. Якщо чесно, мені зараз навіть працювати не хочеться», - Тетяна Слєсарева, в.о. директора вихвостівського садочка.

При цьому Вихвостівська громада самодостатня, багатша, порівнюючи з громадою, до якої її хочуть приєднати.

«Навіщо нам той Тупичів? У нас є землі, є достаток, людям є робота», - Євгеній Шевчук, тракторист.


«У нас колгосп роботящий, у нас усе є. Чому ми повинні йти до Тупичева?», - Антоніна Козловська, няня у вихвостівському садочку.

«У нас село живе, розвивається. Чому ми кудись повинні йти? Чому нас примушують іти?», - Галина Таратин, помічник кухаря вихвостівського садочка.

Тут маємо ферму на більш ніж тисячу голів молочного стада (чотири молочно-товарні ферми), маємо потужний млин, що виробляє борошно всіх ґатунків, маємо соціально налаштований бізнес, який підтримує школу, садочок, який створює нові робочі місця, більше того, люди з усієї країни приїжджають сюди працювати та залишаються назавжди.

«Я тут живу 10 років. Я звикла до них. Чужих нібито не хочеться. До чужих», - Ангеліна Жураковська, жителька села Вихвостів.

«Я вважаю, що Вихвостівська громада може повноцінно себе забезпечувати, бо тут потужне господарство, яке допомагає утримувати дитячий садок, школу», - Василь Шкут, помічник завідувача ферми СТОВ «Віра».

На сесії депутати також практично одностайні. Так само за існування Вихвостівської громади і жителі сіл, що до неї входять – Куликівки та Івашківки.

«У нас таке господарство… і приєднувати? Ми можемо самі існувати, без жодної допомоги», - Григорій Довгопол, депутат Вихвостівської громади від села Куликівка.

«Тут ухвалюється таке рішення про приєднання до Тупичівської громади… Чим вони керуються у своїй роботі, мені дуже цікаво і незрозуміло», - Надія Якуш, депутат Вихвостівської громади від села Івашківка.

Як підсумок, обурені таким ставленням до громади, до людей, депутати погоджують план заходів із протидії рішенню про приєднання. Так, у селах громади буде проведений побудинковий обхід, щоб ще раз почути думку людей. Депутати погодили звернення до уряду та Президента. Якщо ситуація не зміниться, вирішили подавати позови до суду, проводити пікети Чернігівської облдержадміністрації і навіть готові перекривати дороги. Люди стверджують, що готові йти до кінця, за власне право вибору.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Вихвостівська громада, Олександр Акуленко, Городнянський район, Cheline TV

Добавить в: