Home net

Криве дзеркало ДФРР

Через криве дзеркало. Саме так оцінюють валовий внутрішній продукт на Чернігівщині столичні урядовці. За їх розрахунками він в області вищий, ніж в інших промислових регіонах. На цьому неймовірному факті ґрунтується розподіл коштів Державного фонду регіонального розвитку в Україні. Акцентував на оперативній нараді Владислав Атрошенко.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Додається ДФРР тим областям, в яких ВВП на душу населення нижчий. У нас на Чернігівщині, уявіть собі, він вищий».

Ці кошти державного бюджету направляються на розвиток громад і міст. Але чомусь у їх розподілі Чернігівщині дістаються лише крихти, акцентував мер.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Чернігівська область має коштів ДФРР на 2020 рік 92,6 мільйона. Чернівецька – 146. Там менша площа і менше людей. Я не працював у Міністерстві фінансів, але даю голову на відсіч, щоб, враховуючи всі гроші – білі і не дуже білі, в Чернівцях грошей на душу населення більше, ніж в Чернігові. Вони до цього ще отримують додатково від нас 54 мільйони. Херсонська область – 183 мільйони, Тернопільська – 174 мільйони. Чернігівська 92 мільйони, а Тернопільська в два рази більше. Цікаво, що Сумська область отримує 204 мільйони. Так вибачте, там же 100%, там і біла економіка вища. Івано-Франківська – 222 мільйони, Волинська – 193 мільони. Як відбувається цей розподіл? Та чи це може бути в державі? За рахунок чого? Області, які менші за територією, і де менше проживає мешканців, і де, на мою думку, сукупна економіка значно більша, ніж в Чернігівській області, вони отримують ДФРР в два рази більше. На ці питання треба давати відповіді. В нас достатньо для цього є структур, в тому числі силових. Мільярди гривень розподіляємо не чесно і не справедливо з року в рік. Чи це не політична корупція? Хтось же за цим стоїть».

Відповідно до інформації з офіційних веб-ресурсів, Державний фонд регіонального розвитку має розподілятися таким чином: 80% відповідно до чисельності населення, яке проживає у відповідному регіоні, 20% для регіонів, у яких показник ВВП у розрахунку на одну особу менше 75% середнього по Україні».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Прохання звернутися письмово до всіх депутатів від Чернігівщини, не залежно, яких вони кольорів, з проханням терміново звернути увагу на реальний розподіл ДФРР на 2020 рік».

Після внесення змін до держбюджету на реалізацію інвестиційних проєктів та програм ДФРР у 2020 році залишили 4,9 мільярдів гривень.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ДФРР, Владислав Атрошенко, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект