Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Що робити, якщо ви стали жертвою насильства в сім'ї? Поліція проводить роз'яснювальну роботу


Home net

Що робити, якщо ви стали жертвою насильства в сім'ї? Поліція проводить роз'яснювальну роботу

Поліцейські міста проводять інформаційну кампанію та роз’яснювальну роботу щодо протидії насильству під час карантину.Наталія Слабеняк, речниця міського відділу поліції: «Правоохоронці розміщують листівки з інформацією на дошках оголошень поблизу житлових будинків, в продуктових магазинах та державних установах. У кожній листівці викладено рекомендації для людей, які мають ризик постраждати від домашнього насильства».

Основне завдання таких листівок – допомогти постраждалим зорієнтуватись у критичній ситуації. Окрім чіткого алгоритму дій вони також вміщують контактні телефони відповідних служб, куди можна звернутись по допомогу.

В Чернігові з початку року кількість викликів на лінію «102» з приводу домашнього насильства, в порівнянні з минулим роком, збільшилась приблизно у двічі. Проте в поліції зазначають, це пов’язано не так із збільшенням кількості випадків, скільки з підвищенням рівня обізнаності громадян. На кожен виклик реагує спеціальна бригада.


Наталія Слабеняк, речниця міського відділу поліції: «У Чернігові на виклики про насильство у сім’ї реагує мобільна група, яка виїжджає протягом приблизно 15 хвилин з моменту виклику. До складу групи входять спеціально підготовлені працівники. Це дільничний офіцер поліції або працівники ювенальної превенції та патрульні поліцейські. Всі вони пройшли відповідне навчання».

Першочергово поліцейські, що прибули за викликом, локалізують конфлікт. За необхідності складають адміністративний протокол. А за наявності ознак кримінального правопорушення, викликають слідчо-оперативну групу.

Наталія Слабеняк, речниця міського відділу поліції: «Чернігівська поліція нагадує громадянам, що за вчинення будь-якого насильства в сім’ї, агресору доведеться відповідати перед законом. Максимальна санкція покарання – 2 роки позбавлення волі. Закликаємо громадян, які піддаються домашньому насильству, або є його свідками, не замовчувати цю проблему, а негайно звертатися за допомогою до поліції за телефоном «102».

В поліції нагадують, з повною інформацією про те, як отримати допомогу, якщо ви стали жертвою домашнього насильства, можна також ознайомитись в чат-боті телеграм протидій насильства, що спільно розроблений поліцією та МВС.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поліція, домашнє насильство, Наталія Слабеняк, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект