• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «BeHome»: чернігівські студенти створили додаток для волонтерів і тих, кому потрібна допомога


«BeHome»: чернігівські студенти створили додаток для волонтерів і тих, кому потрібна допомога

 

Підвезти медика, купити продукти чи ліки або ж попросити про допомогу. Тепер це можна зробити через мобільний додаток. Розробили його студенти Національного університету Чернігівська політехніка. Назвали «BeHome».

Один із розробників Артем Ніщенко розказав Суспільному, що додаток може працювати на всю Україну, він заснований на гугл мапах. Поки що встановити додаток можна лише на андроїд. Оля Оніщенко тестувала, як він працює.Студенти другокурсники - Олексій Максименко та Артем Ніщенко вивчають комп’ютерну інженерію. На карантині хлопці вирішили створити мобільний додаток.

«З початку карантину ми помітили, що дуже багато людей потребували допомоги і почали розвиток дуже багато організацій волонтерських і ми вирішили, за допомогою вчителя, за його підтримки, ми зможемо створити додаток, який зможе показати українцям, що треба допомагати не тільки під час карантину чи пандемії, а завжди, треба допомагати один одному. Треба робити щось для розвитку нашої держави», - говорить студент ЧНТУ Олексій Максименко.

Над додатком хлопці працювали близько 2-х тижнів. Назвали його «Behome».

«Назва прийшла з гри слів «будь вдома», але на англійській мові, ми об’єднали слово «be», прибрали частку «at», і з’єднали з «home». Будь вдома – це основне гасло карантину. Додаток працює для волонтерів і для людей, які потребують допомоги. Він оснований на відкритих інструментах від гугла в основному на «fairwase». Цей додаток може працювати на всю Україну, та після оновлення, та перекладу всіх слів, він може працювати на весь світ. Цей додаток, заснований на гул каратах», - розповідає Артем Ніщенко.


Додаток безкоштовний. І доступний для завантаження.

«Під час першого запуску цього додатку, вам буде запропоновано увімнути вашу геолокація, без увімнення геологації цей додаток на жаль працювати не буде. Якщо ви водій, натискаєте на кнопку «водій» і бачите мапу. На мапі будуть маркери. Після натискання на маркер ви побачите ім’я, місце призначення, куди людина хоче щоб ви її підвезли та номер телефону. Ви натискаєте на ім’я та натискаєте на кнопку зателефонувати.»

Якщо ж ви не маєте машини, каже Артем Ніщенко, та бажаєте допомогти людині варто натиснути на кнопку волонтер, на мапі з’являться сині маркери – це люди які потребують допомоги.

«Якщо ви людина, яка потребує якоїсь допомоги - ви обираєте, чи ви пасажир, чи вам потрібно щось купити, наприклад ліки чи щось інше. Після натискання ви побачите невелику форму реєстрації. Як до вас звертатися. Номер телефону, та місце призначення куди ви захочете, щоб вас довезли, наприклад лікарня.»

Волонтерка Ольга Палькова займається підвозом медиків, каже додаток корисний, але вона не впевнена, що ним зможуть користуватись люди похилого віку.

«Додаток, який полегшує контакт волонтера з тим, кому потрібна допомога, це, в принципі, корисно, і він доволі простий у використанні. Якщо ми говоримо про ситуацію, яку ми маємо зараз в Україні, то в мене виникає питання в тому, що більшість пенсіонерів не мають смартфонів, не вміють ними користуватися. Навіть люди 50+, їм важко користуватися смартфонами. В мене є частина медиків, з якими ми просто телефонуємо одне одному і вирішуємо це питання зранку. Я навряд чи буду ним користуватись. Якщо цей додаток стане популярним у групах, які займаються підвозом, то, звичайно, я буду користуватись, оскільки там буде основна інформація.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: студенти, допомога, Артем Ніщенко, Олексій Максименко, додаток, «BeHome», UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект