Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «У нас створені всі умови, але я б нікому не побажала сюди потрапити», - лікарі про коронавірус


«У нас створені всі умови, але я б нікому не побажала сюди потрапити», - лікарі про коронавірус

Чернігів разом з усією Україною вже кілька тижнів перебуває на загальнонаціональному карантині через поширення COVID-19. Смертельнонебезпечний вірус щодня підтверджують у сотень пацієнтів у різних областях. Натомість пік захворюваності ще попереду.Медики кажуть, те, що їм доводиться сьогодні боротися усьому світу, досить серйозна хвороба.

Анатолій Ластовець, завідувач хірургічного відділення Чернігівської міської лікарні №3: «Такі пандемії з’являються зазвичай раз в 70-100 років. Чим вона дуже небезпечна? Це тим, що у людства немає імунітету до цього вірусу. Ще вона небезпечна тим, що у цей період заразності, контагіозності вірусу, колив він може заражати людину, коли у неї нема ніяких симптомів. Людина може до 10-14 днів бути ще без симптомів, а вона вже є заразною».

Поки у місті не підтверджено жодного випадку коронавірусу, однак заклади готові до прийому ймовірних хворих.

Першими пацієнтів і пацієнток прийматимуть в інфекційному відділенні Другої міської лікарні, яка в межах можливостей максимально забезпечена медикаментами та обладнанням, зокрема, системами ШВЛ, а лікарі та персонал – засобами індивідуального захисту, які, за потребою, зможуть докупити.

Світлана Ворона, завідуюча інфекційним відділенням Чернігівської міської лікарні №2: «На первом этаже у нас развернуто 17 специализированных боков для госпитализации больных. На втором этаже у нас 20 специализированных полубоксов. У нас есть аппараты искусственной вентиляции легких, у нас есть кислородные баллоны, у нас есть запас медикаментов, то есть мы готовы оказать помощь больным».

До другої хвилі захворювання підготували і палати Третьої міської лікарні. Втім фахівці наголошують, що в лікарнях боротьбу вестимуть вже з наслідками епідемії, краще ж її не допустити зовсім.

Світлана Ворона, завідуюча інфекційним відділенням Чернігівської міської лікарні №2: «Несмотря на то, что у нас созданы все условия, я бы ни одному жителю города Чернигова и области не пожелала бы встретится у нас в этой палате, для того, чтобы мы ему оказывали помощь. Поэтому, прежде всего крепкого здоровья вам».

Родіка Піонтковська, лікар-терапевт Чернігівської міської лікарні №3: «Прошу бути один до одного більш уважними, більш чуйними, більш терпимими. Зараз всі свідомі люди залишаються вдома на карантині, і за це вам велике дякую. Тому що, коли ви залишаєтесь на карантині, ви допомагаєте нам – лікарям».

Аби вберегти себе і оточуючих від поширення інфекції, намагайтеся виходити з дому лише за потреби. Користуйтеся засобами індивідуального захисту і дотримуйтеся соціальної дистанції, часто і ретельно мийте руки, провітрюйте приміщення та обробляйте предмети і поверхні дезінфікуючими засобами. Якщо почуваєтеся погано, залишайтеся у самоізоляції, і зв’яжіться із сімейним лікарем.Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: COVID-19, лікарня, лікарі, коронавірус, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект