Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Стічні води з підземного переходу підмивають фундамент будинку у центрі Чернігова


Home net

Стічні води з підземного переходу підмивають фундамент будинку у центрі Чернігова

Відремонтувати розгерметизовану трубу, через яку стічні води підмивають фундамент будинку на проспекті Перемоги у Чернігові, пообіцяв субпідрядник фірми «УТБ-Інжинірінг» Павло Піддубний. Ця компанія 2 роки тому робила капітальний ремонт підземного переходу біля готелю «Україна». Трубу проклали, коли у підземному переході робили туалет. Як каже голова правління ОСББ цього будинку Юлія Романова, на встановлення причини підтоплення будинку стічними водами пішло півроку.Це кутовий будинок на перехресті двох проспектів у центрі Чернігова, збудований 68 років тому. Тут розташоване колишнє бомбосховище. Голова ОСББ цього будинку Юлія Романова, розказує, протягом двох років періодично зі стін фундаменту тече рідина.

«Просто із фундаменту, цей бутовий камінь в нашому будинку виконує роль фундаменту, починає просто текти рідина.»

Виявили цю проблему, каже Юлія, півроку тому, коли створили ОСББ.

«Це якийсь конгломерат стоків, і каналізаційних, і плюс дощові. Загалом, щось незрозуміле, рідина, ви самі відчуваєте, який запах вона має. І от це все витікає. Із цього приміщення, наноситься грунт туди, витікає і тече в сусіднє приміщення, добре хоч нахил є. В сусідньому приміщенні, на щастя є шахта колишнього бомбосховища, тут свої були комунікації. Вона заглушена, ця шахта наповнюється, ми її викачуємо, це все смердюче. Коли вона раніше переповнювалась, все це витікало і розтікалось далі», - розповідає голова ОСББ.

Через це, каже Юлія в будинку почав просідати фундамент, в квартирах пішли тріщини.

«За рахунок того, що це продовжується дуже довго, вода знайшла вихід. Ця вся краса частково затікає ви бачили куди, а частково тече вздовж виходу з підземного переходу. Звертались безпосередньо КП «Деснянське», як балансоутримувача на той момент, вони прокапали всі лежаки, вони намагались довбати бутове каміння з середини, але від цього тільки потоки посилились, плюс порушилась герметизація.»

Торік в грудні Юлія Романова звернулась до КП «Чернігівводоканал».

Фахівець із інформаційної діяльності «Черінігвводоканалу» Ігор Грищенко каже: «З’ясували, що при включенні напірної сигналізації в підземному переході, вода потрапляє саме в це бомбосховище. 9-го січня було проведено телеінспекцію труби каналізаційної, яка там прокладена і було з’ясовано, що в одному із стиків цієї труби є порушення герметизації і можливо витоки відбуваються саме з того місця.»

Це фотографія телескопії, яка підтверджує розгерметизацію труби.

«Це каналізаційна шахта нашого будинку, до неї підключені туалети підземного переходу. По схемі на відстані півтора метри, від цієї шахти сюди, йде розгерметизація труби. Тут йде розрив і ви бачите, зараз погано видно, але під час дощу чітко видно, як йде провал плитки.»


За словами Юлії акт від водоканалу передали в управління ЖКГ та до комунального підприємства «Паркування та ринок».

Начальник ЖКГ міськради Ярослав Куц від коментарів відмовився. «Немає інформації нічого не можу сказати.»

Начальник КП «Паркування та ринок» Микола Гоголь ситуацію прокоментував так: «Справа в тому, що там каналізація - насосна станція стоїть і ми каналізацією практично не користуємося. Там насосна станція підйомна і каналізація в цей будинок не йде, у нас зверху шахта, в парку. Це не ми, ми не робили підземний перехід, ми його не ремонтували нічого, це робило управління капітального будівництва.»

Аби усунути протікання труби, каже Ігор Грищенко, треба повністю розібрати покриття.

«Там тротуарна плитка вимощена, розібрати покриття і подивитися наявно, що там воно є насправді. Справа в тому, що КП «Чернігівводоканал» не займається цією мережею, ця мережа приватна, належить саме до туалетів, що знаходяться у підземному переході.»

Ремонт підземного переходу на перехресті проспектів Миру та Перемоги зробили в 2018 році. Роботи виконувала фірма «УТБ-Інжинірінг». Коштували вони понад 12-ть мільйонів гривень, ще більше 4 мільйонів витратили на гідроізоляцію переходу.

«Приходив представник УТБ-«Інжинірінг», як він представився - підрядник, який виконував цю роботу. Ми провели екскурсію, він подивися. Поговорили про те, щоб він розумів, що треба не просто зробити нормальне з’єднання труби, а і те що вода, витікаючи всі ці пару років, розмила повністю нам тут фундамент. У зв’язку з цим, вони обіцяли, тобто цей представник, розкопати біля фундаменту і зробити гідроізоляцію, якої вже не стало», - каже Юлія Романова.

Після цього, три місяці підрядник не давав про себе знати, каже Юлія. Нам вдалося зв’язатись з ним телефоном.

Субпідрядник фірми «УТБ-Інжиніринг» Павло Піддубний
сказав: «Це ж не зрозуміло в цьому чи не в цьому справа. Питання це усунемо, далі буде видно, в цьому була причина чи ні. Зараз з цим грипом не зрозуміло, скажімо так, по дозволам деяким, питання уточнюються. В будь-якому випадку, всі будуть повідомлені і це питання буде закрито.»

Як сказав головний інженер «УТБ-Інжинірінг» Ігор Райхіль, роботи почнуть 23-24 квітня. Якщо ж цю проблему не вирішити, каже Юлія, будинок руйнуватиметься далі.

«Цьому будинку загрожує, я так думаю відколювання спочатку елементів, які менш захищені, це еркерів, ну а може стіна ляже. Коли я звертаюсь в черговий раз в будь-яку інстанцію, я кажу ви хочете отримати гуртожиток Попудренка, тільки вже не там десь, а в центрі міста, коли відірве стіну і стіна ляже на основне перехрестя», - каже Юлія.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Юлія Романова, будинок, стічні води, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект