Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як працюватимуть чернігівські супермаркети в умовах карантину


Нормовен

Як працюватимуть чернігівські супермаркети в умовах карантину

Міський голова зустрівся з представниками найбільших продуктових торгівельних мереж міста. Темою обговорення стало дотримання карантинних заходів у магазинах. Адже на адресу міської влади надходять скарги щодо порушення дистанцій між покупцями та кількості людей, що можуть перебувати в залі одночасно. Це підтверджують і нещодавні перевірки ряду супермаркетів «Муніципальною вартою».За словами представника однієї з мереж, для закупівлі та доставки засобів захисту обличчя працівників потрібен час.

Що ж до інших вимог, їх скрізь дотримуються по-різному. Десь клієнтів без масок не впускають вже давно, інші ж магазини це ігнорують, що викликає конфлікти з людьми.

Міський голова наголосив, прописані вимоги повинні виконувати усі, адже лише тоді вони спрацюють.

Відповідно нормам, що прийняв уряд, одночасно в торговому залі може перебувати не більше 1 людини на кожні 10 кв.м площі приміщення. Заступник міського голови Андрій Черненко попросив слідкувати за дотриманням цих та інших карантинних вимог.

Людям поважного віку – від 60 і старше – рекомендують відвідувати магазини у певні години, аби зменшити ризик заразитися від інших покупців.

Політична партія Владислава Атрошенко

Андрій Черненко, заступник Чернігівського міського голови: «Нехай з 8 до 10 люди похилого віку заходять до магазину. З 10-ї години робіть додаткову обробку дверей, підлоги».

Діалог з об’єктами торгівлі зараз постійно веде і Держпродспоживслужба, на яку частково покладений контроль за проведенням заходів щодо запобігання розповсюдження COVID-19. Зокрема ця служба контролює дотримання безпечності реалізації харчових продуктів.

Також мережам радять зробити дослідження якості дезінфікуючих розчинів, якими очищають приміщення в кінці дня.

Людям же нагадують, як правильно поводитися з придбаними в магазині продуктами.

Валентина Михед, начальниця Чернігівського міського Управління Держпродспоживслужби в області: «Все, що ми купили в магазині, ми маємо принести, не розпаковуючи і не ставлячи на столи, а зробити обробку, а саме, що можна помити, що не можна – розпакувати, пересипати. Після чого продезінфікувати свої руки, продезінфікувати ручки дверей».

Нагадаємо, 2 квітня уряд вніс ряд змін до постанови 211 «Про запобігання поширенню на території України COVID-19». В документі зафіксовано, зокрема, що відстань у прикасовій та касовій зонах між особами має складати не менше ніж 1,5 м, як і між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень. Забороняється перебування у громадських місцях без захисної маски.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: карантин, супермаркети, дотримання вимог, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект