• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Обмеження руху громадського транспорту - додатковий привід пересісти на велосипед


Обмеження руху громадського транспорту - додатковий привід пересісти на велосипед

В зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу по всій території України діють обмежувальні заходи. Серед них і обмеження руху громадського транспорту. З 27 березня весь міський транспорт в Чернігові працює в режимі спецперевезень. Це означає, що він курсує по часу, а для пасажирів обов’язкові спеціальні тимчасові посвідчення.Обійти всі незручності і не наражати себе на ризик зараження, можна користуючись двоколісним транспортом, говорять чернігівські велосипедисти.

Андрій Вареник, керівник ГО «ВелоЧе»:
«Есть очень хорошая альтернатива, ввиду того, что общественный транспорт сейчас ограничен и не у всех есть разрешения, пользоваться таким прекрасным транспортом, как велосипед. Это и полезно, и здорово, и, опять же, минимизирует контакты с окружающими».

Протягом останніх років при реконструкції вулиць місто враховує необхідність розвитку велоінфраструктури. На пішохідних ділянках облаштовуються велодоріжки, проводиться організація велосипедних смуг і на проїжджих частинах.

Двоколісний транспорт – це можливість економити кошти та проводити більше часу на свіжому повітрі. А завдяки невеликим відстаням та компактності нашого міста велосипедисти витрачають на пересування приблизно стільки ж часу, скільки й пасажири громадського транспорту.

Велосипедисти мають пам’ятати, що вони повноцінні учасники дорожнього руху, і відповідно дотримуватись вимог до екіпірування та технічного стану транспортного засобу.

Віталій Копистко, пресофіцер патрульної поліції області: «Правила дорожнього руху забороняють користуватися велосипедом з несправними гальмами. В темну пору доби та за умов недостатньої видимості велосипед має бути обладнаний ліхтарем та світловідбиваючими елементами. Якщо ці вимоги не дотримуються, то велосипедом користуватися неможна».

Андрій Вареник, керівник ГО «ВелоЧе»:
«В обязательном порядке нужно иметь в дневное время суток либо яркую одежду, если нет яркой одежды – обязательно использовать жилет, особенно в темное время суток со светоотражающими элементами. Шлем – на ваше усмотрение. Правилами это жестко не прописано, но это рекомендовано. Очки – это защита для глаз».

Окрім цього треба дотримуватись і основних правил дорожнього руху.

Віталій Копистко, пресофіцер патрульної поліції області: «Ми користуємось велосипедними доріжками. В Чернігові їх в принципі багато. Вони є не на всіх вулицях, але на основних магістралях вони є. Якщо ми їдемо по проїзній частині, то велосипедист має дотримуватись якомога більше правої сторони дороги. По дорозі можна їздити з досягненням 14 років».

Детальніше ознайомитись з правами та обов’язками велосипедистів можна в 6 розділі ПДР. В поліції нагадують, за їх порушення велосипедиста може бути притягнуто до адміністративної відповідальності.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: велосипед, транспорт, ПДР, «Дитинець»

Добавить в: