Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Ніжині медики заблокували рух потягів, бо залізничники відмовили їм у проїзді на роботу


Нормовен

У Ніжині медики заблокували рух потягів, бо залізничники відмовили їм у проїзді на роботу

Медики на коліях.

Сьогодні вранці лікарі і медсестри, які працюють в Києві, але живуть в інших містах, заблокували рух потягів, бо залізничники відмовили їм в проїзді на роботу. Сказали, що керівники видали розпорядження, не пускати до вагонів нікого, окрім самих працівників залізниці. Як тепер медикам діставатися на роботу, Антон Страшко з’ясовував.Одні не можуть виїхати на роботу, інші після зміни не можуть дістатися дому.

Вранці одразу у кількох містах на Київщині та Чернігівщині раптовий протест просто на коліях влаштовують медики.

Столичний інститут фтизіатрії та пульмонології. Вдень його співробітники, які дивом все ж доїхали до роботи, знову збираються разом і розмовідають, відсьогодні «Укрзалізниця» заборонила перевозити медпрацівників.

«80% людей працює з міста Ніжина, з Фастова, не з Києва».

«Я сказала: «Я медик». І мені відмовили, зовсім, закрили серед ночі всі двері і я там сама стояла. Майже на колінах просила, щоб зі мною змилувались і запустили».

Про те, що працівники сьогодні не могли дістатися на роботу, кажуть і в інших лікарнях. Зокрема, дитячому «Охматдиті».

Юрій Довбня, заступник головного лікаря НДСЛ «Охматдит»: «У нас іногородніх людей біля 70%. Частіше за все це у нас молодший персонал і середній. Проблема дістатися до роботи з Ніжина, Фастів».

Медики кажуть, після запровадження карантину і обмежень в пасажирських перевезеннях, їм намагалися відмовити спочатку, потім все ж зголошувалися підвезти за службовими довідками. А сьогодні двері потягів не відчинили.

«У нас була довідка з печаткою, що ми дійсно працюємо. «Укрзалізниця», мабуть чисто по-людськи, пропускали».

Інна, яка і зняла ось ці нічні кадри, їхала з Ніжина. Каже, їй показали наказ, точніше телефонне листування. В ньому йшлося про те, що в службові потяги не можна пускати не лише медиків, а й правоохоронців. Після блокування дороги залізничники на усіх станціях все ж дали задню. «Поліція вступилась за нас, з криками істериками, нас запустили в 5-й останній вагон».

«Сказали, що це один раз ми вас пускаємо. І все, більше ми пускати вас не будемо, добирайтеся далі як хочете. А як додому їхати, не знаємо».

«ТСН» звернувся по коментар до Міністерств охорони здоров’я та інфраструктури. Міністр останнього Владислав Криклій надвечір опублікував заяву, більше такого не буде.

Владислав Криклій, Міністр інфраструктури України: «Укрзалізниця» запускає соціальну програму із безкоштовного підвозу медиків службовими поїздами з 31 березня. Усі витрати з організації перевезень компанія бере на себе. Поїзд для медиків буде безкоштовним. Питання підвозу медиків погодження з Міністерством інфраструктури України. Попередній перелік маршрутів та кількість місць, необхідних для перевезення, були розраховані на основі даних від місцевих органів влади. Підставою для проїзду медиків є службове посвідчення або інший документ, що підтверджує роботу у медичному закладі».

Попри те, що вранці перед медиками зачинялись двері, ввечері чиновник звітує, що для них встигли скласти маршрути на основі попиту. До вагонів лікарів обіцяють пускати, але ті мають бути із посвідченнями, у масках та рукавичках.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ніжин, медики, протест, потяг, Укрзалізниця, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект