Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Прилуках чоловік помер від пневмонії, а не від COVID-19


Нормовен

У Прилуках чоловік помер від пневмонії, а не від COVID-19

У пацієнта з діагнозом тяжка пневмонія тест на коронавірус виявився негативним.У неділю ввечері у прилуцькій лікарні помер 35-річний чоловік, у якого була підозра на COVID-19. Референс-лабораторія підозру зняла.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «На вчорашній вечір електронною адресою ми отримали підтвердження, що даний діагноз знято. Тобто пацієнт мав бактеріальну пневмонію. Стан його був важкий. На жаль, пацієнт помер. Ми приносимо свої співчуття родині».

На сьогоднішній день лікарі, увесь персонал Прилуцької центральної міської лікарні перебувають у підвищеній готовності. У інфекційному відділенні обладнані індивідуальні бокси. У разі збільшення кількості пацієнтів, передбачено розширення ліжкового фонду на двоповерховий корпус лікарні.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «Для того, щоб убезпечити персонал і пацієнтів, які всього цього будуть потребувати невідкладної медичної допомоги. На території лікарні так само організовується місце, де буде відпочивати персонал, тому що вони мають знаходитися постійно на території лікарні, для того, щоб надавати медичну допомогу і не поширювати інфекцію».

Забезпечені медики й костюмами біологічного захисту, респіраторами, захисними окулярами. Наразі керівництво лікарні замовило партію з 400 багаторазових костюмів.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «Усе необхідне для того, щоб персонал контактував безпечно, брав матеріали, аналізи, якщо це потрібно, здійснював догляд, то все це є в достатній кількості. Наразі для того, щоб убезпечити роботу, якщо нам доведеться розширювати і класти пацієнтів в двоповерховий корпус, якщо це станеться масово і швидко, ми дійсно не зможемо забезпечити це, але ця ситуація по всій Україні. Тому ми зараз намагаємось пришвидшити пошив багаторазових костюмів. Ми їх замовили тут, в місті, бо при нагальній потребі можна пришвидшити їх кількість і швидкість вироблення».

У найближчий час лікарня отримає респіратори класу F3. Вже в наявності захисні окуляри та щитки.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «Це саме ті респіратори, які володіють максимальним захистом, і абсолютно убезпечать персонал. Тобто потрібно розуміти, що інфекція передається краплинним шляхом або контактним. І головне, коли персонал вперше контактує з пацієнтом, навіть якщо він просто прийшов, то в нього мають бути захищені очі і дихальні шляхи. Наразі в заклад закуплено 500 одноразових захисних окулярів, 50 щитків повнолицьових. Якщо доведеться брати матеріал з ризиком розпилення, то на перший період ми забезпечені».

Щодо експрес-тестів, у медичному закладі їх близько 300. Прилуцька міська лікарня чекає на отримання нової партії.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької ЦМЛ: «Ми маємо близько 300 експрес-тестів, з них 20 залишилось, які ми купували самостійно, і 250, які надійшли за державним розподілом, - ми їх ще не використовували. Президент оголосив, що надходить наступна партія, тобто вони будуть розподілені. Ми їх чекаємо».

На 30 березня ситуація у місті стабільна. У Прилуках жодного хворого на COVID-19 не виявлено, запевняє головний лікар центральної міської лікарні Яна Погоріла.

Утримати таку стабільну ситуацію можна тільки за умови дотримання усіх правил карантину та особистої відповідальності кожного, нагадує головний лікар центральної міської лікарні.

Сюжет: ТК «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, пневмонія, Яна Погоріла, ТК «Прилуки», коронавірус, COVID-19

Добавить в:


ЦентрКомплект