Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Пацієнтів з підозрою на коронавірус у чернігівських лікарнях немає


Пацієнтів з підозрою на коронавірус у чернігівських лікарнях немає

Пацієнтів з підозрою на коронавірус у чернігівських лікарнях немає. Але є особи, які контактували з такими хворими, і зараз знаходяться на самоізоляції. Про це під час ранкової наради у муніципалітеті повідомив начальник Управління охорони здоров’я Владислав Кухар.Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я ЧМР: «У нас є декілька людей, які знаходяться на самоізоляції. Це ті люди, які були в контакті безпосередньо з захворівшими на коронавірус. Повторюю, вони зараз на два тижні само ізольовані. Подивимось, як буде розвиватися картина надалі. На сьогодні їх стан стабільний, температури немає. Ніяких проявів захворювання теж немає».

Кількість пацієнтів з пневмонією наразі відповідає середньому показнику за аналогічні періоди минулих років. Усі випадки піддаються лікуванню.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я ЧМР: «За зиму цього року, на сьогоднішній день, по міський лікарні №1 є захворювання на пневмонію 32 людей, виписано вже 12, по міській лікарні №2 – 14, виписано вже 2, і по міській лікарні №3 – 6 людей, виписано вже 4. Тобто ці цифри, повторюю, на сьогоднішній день відповідають показникам кожного року, які є з приводу захворюваності на цю хворобу. Вони піддаються лікуванню. Це типові пневмонії. Стан пацієнтів стабільний».

Прозвітував начальник профільного управління і про кількість наявного медобладнання на випадок коронавірусу.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я ЧМР: «На сьогоднішній день у нас в наявності вже є 33 апарати. Якщо сюди ще додати апаратуру аркознодихальну, то взагалі ми можемо розвернути 39 місць».

Аби надавати необхідну допомогу одночасно хоча б 80 пацієнтам з коронавірусом, місто має докупити обладнання на 50 мільйонів гривень. Розрахунки Управління охорони здоров’я виконувало згідно розробленої схеми профільним міністерством. До того ж потрібні ще й кошти на витратні матеріали, а це 22 мільйони на 3 місяці».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Це однозначно ті кошти, які ми не можемо дозволити використати з бюджету. Потрібно, щоб ми всі гуртом, всім миром, всім бізнесом долучилися до вирішення цієї ситуації».

Боротися з коронавірусом виключно коштами міського бюджету нереально, каже міський голова. Саме тому ще минулого тижня на адресу другої міської лікарні було відкрито банківський рахунок. Всі бажаючі мають змогу перерахувати кошти, які спрямують на боротьбу з коронавірусом.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Хочу подякувати всім, хто перерахував будь-які суми коштів, хто скільки зміг. Тут навіть перерахунки 100 гривень, 30 гривень. Багато перерахунків по 100 гривень. Хто перерахував суттєві суми, їм окрема подяка, «Динар люкс», це Черненок Максим перерахував. Найбільше перерахував фонд «Андрія Портного», якого ми навіть не просили і не очікували, але він перерахував 220 тисяч гривень. Величезна подяка».

Спільними зусиллями бізнесменів, депутата обласної ради Валерія Куліча та міського голови Владислава Атрошенка, який виділив на це власні кошти, Чернігів придбав лабораторію, яка дасть змогу тестувати пацієнтів з підозрою на коронавірус у нашому місті.

Зазначимо, що станом на ранок 22 березня, Чернігів отримав 50 ПЛР-тестів та більше 1000 китайських експрес тестів.

Під час наради головний медик Чернігова також прозвітував про отримані кошти та як їх витрачають.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я ЧМР: «На сьогоднішній день нам вже виділено коштів у розмірів 3,6 мільйони гривень, на які вже придбано 500 комплектів одягу для медичного персоналу, 1400 респіраторів, 200 пар рукавичок хірургічних, 4000 шприців, 300 флаконів етилосепту 70%, кисень медичний, медикаменти і інші засоби медичного призначення».

Робота із забезпечення медобладнанням і витратними засобами триває постійно. Місто має бути готовим оперативно реагувати на будь-які випадки.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Запрошую небайдужих чернігівців, бізнесменів, хто має можливість, або порахувати кошти, а може закупити обладнання. Можливо передати обладнання буде зробити приємніше окремим бізнесменам, ніж перерахувати кошти».

Міський голова запропонував постійно висвітлювати потребу лікарів, аби кожен бажаючий міг долучитися і вирішити наболіле питання.

Окремо очільник Чернігова подякував волонтерам, які підвозять лікарів на роботу, а також закладам харчування, які долучаються до акції «Нагодуй медика».

Також Владислав Атрошенко доручив створити електронний ресурс для обміну інформацією між тими, у кого є потреба в допомозі, та тими, хто цю допомогу готовий надавати. А також дав ряд доручень для забезпечення життєдіяльності міста на час карантину.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Владислав Кухар, коронавірус, лікарні, Владислав Атрошенко, хворі, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект