Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Кілька порад як «вижити» під час пандемії: гарні новини, добрі справи і критичне мислення
Карантин

Кілька порад як «вижити» під час пандемії: гарні новини, добрі справи і критичне мислення

У час, коли потрібно ретельно мити руки і уникати великої кількості контактів з іншими людьми, слід потурбуватися не лише про фізичне, а й про психологічне здоров’я.Пандемія дійсно існує. Це підтверджують цифри хворих на коронавірус. Але ситуація контрольована, поки ви виконуєте наступні рекомендації: миєте і дезінфікуєте руки та знаходитесь на реальному карантині.

Інна Читенко, психологиня: «Повністю зберігати спокій не вийде, адже ми адекватно реагуємо на відчуття загрози, а воно є. Негативні емоції будуть. І знову ж таки, це нормально. Якщо людина зараз говорить, дуже-дуже добре, то це індикатор того, що вона намагається впоратися з негативом, виміщуючи його, витискаючи його з власного середовища».

Контролюйте кількість новин, які ви читаєте у соціальних мережах та чуєте з екранів телевізорів. Максимально 15 хвилин на день, і то, аби дізнатися дійсно про важливе. Споживайте лише інформацію з офіційних джерел. Наприклад, того ж сайту Міністерства охорони здоров’я.

Інна Читенко, психологиня: «Дуже багато зараз експертів. Оці такі диванні експерти. Коли ми заходимо в соцмережі, а люди зазвичай, тільки розплющили очі і вже зайшли в ці соцмережі. Що відбувається? Наш мозок влаштований таким чином, коли ми починаємо день з негативної інформації, то впродовж дня ми починаємо цю інформацію шукати, і накопичувати її».

Психологи рекомендують шукати позитив і налаштовувати себе на благополучний сценарій розвитку подій. Наприклад, у країнах, де обмеження тривають довше, ніж в Україні, відзначають покращення стану екології та повернення тварин у їх середовище перебування. А у Венеції вода в каналах стала прозорою і туди повернулися лебеді.

Крім гарних новин допомагають і добрі вчинки. Не дивлячись на те, що у Чернігові на час карантину поки не курсуватиме громадський транспорт, працівників і працівниць комунальної сфери, а також медперсонал, до роботи підвозить організовано транспорт ЧТУ та приватні перевізники. Волонтерка Ольга Палькова-Свірчевська у понеділок з ранку на власній автівці підвезла на роботу 4 чернігівських медпрацівників.

Турбуючись про власне і про здоров’я пасажира водійка перед кожною поїздкою дезінфікувала кермо та ручки на дверцятах. Попутник знаходився на задньому сидінні і одягав маску, як і пані Оля. А транспортний засіб провітрювався.

Сьогодні сили волонтерської спільноти Чернігова спрямовані на допомогу людям пенсійного віку та медикам, яким у будь-якому випадку потрібно дістатися на роботу. І вони закликають інших не залишатися байдужими.

І пам’ятайте, що у всього є свій термін. І цього карантину також.

Інна Читенко, психологиня: «Це колись закінчиться. Це головне і треба це пам’ятати. Бо напружує відчуття, що невідомо, що буде і коли завершиться. А воно колись завершиться».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: психолог, Інна Читенко, коронавірус, карантин, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект