Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Робота чи залежність: якою насправді є професія «блогер»


Нормовен

Робота чи залежність: якою насправді є професія «блогер»

Чернігівець Максим Садовський розвиває власний блог майже рік. Спершу він вів звичайну сторінку в Інстаграм. А оскільки пройшов шлях від офіціанта до адміністратора ресторану та досить добре знає цю кухню, вирішив ділитися досвідом із жителями міста. Блогер висвітлює роботу міських закладів громадського харчування.«Я не ревізор, я не перевіряю кухню, чистоту тощо. Є певні критерії, зокрема атмосфера, смак, сервіс і переважок. Це коли береш страву з собою і дивишся. У деяких закладах переважок був у дуже неприємний бік», – Максим Садовський.

Окрім цього, Максим створив окрему рубрику, де користувачі можуть ставити власні запитання, аби глибше розібратись у роботі ресторанів. Зараз у блогера вже понад 31 тисяча підписників – аудиторія віком від 24 до 35 років. Це заняття стало справжньою роботою, яка займає по 8-10 годин на день.

«Тому що я постійно відповідаю всім на коментарі. І поступово я зрозумів, що треба це розвивати, почав просувати рекламу блогерів. Комусь я не подобаюся, це нормально. Комусь, навпаки, подобаюся. Останнім часом дуже прикольно, коли йдеш містом і там «я його знаю», це класно», – Максим Садовський.

Наразі Максим більше вкладає в блог, аніж отримує. Хоча він уже почав заробляти, розміщуючи рекламу, що не пов’язана з ресторанним бізнесом.

«Реклама – це єдиний можливий дохід. Деякі блогери підписують контракти з всесвітньо відомими компаніями. А переважно це івент. Організатори просять розмістити афішу в сторіз. Загалом на цьому можна добре заробити, якщо ви готові рекламувати все поспіль», – Максим Садовський.

Блогер іноді розповідає на своїй сторінці і про особисті речі. Психолог Олена Гірченко зазначає, що такі пости дійсно можуть зацікавлювати аудиторію. Утім, вона не радить цим зловживати, аби не отримати залежність.

«Пошук таких цікавинок зі свого життя досить привабливий і затребуваний. Це стає своєрідною залежністю, бо замість того, щоб щось досліджувати, вивчати, читати, людина починає виставляти щось своє таке, про що нібито ніхто не знає», – Олена Гірченко, психолог.

За її словами, інколи люди висвітлюють особисте життя, аби задовольнити свою потребу у схваленні іншими. Це також може породжувати залежність.

«Тому треба зорієнтуватися на темі та пошукати саме ту тему й ту аудиторію, до речі, вона може бути і загальною, яка є цікавою. І таким чином досліджувати те, про що мало хто розповідає. І йти саме від цього, а не від потреби задоволення саме оцього нарцисизму», – Олена Гірченко, психолог.

Максим же наголошує на тому, що свій блог створив саме для того, аби ділитися з чернігівцями корисною інформацією. Наразі він працює над новою рубрикою, де розповідатиме про найрізноманітніші професії. А у майбутньому планує вийти на всеукраїнський рівень та робити огляди інших міст.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Максим Садовський, блогер, Олена Гірченко, психолог, Cheline TV

Добавить в:


ЦентрКомплект