Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Що варто пам'ятати батькам якщо діти під час карантину залишаються вдома наодинці


Home net

Що варто пам'ятати батькам якщо діти під час карантину залишаються вдома наодинці

3-тижневий карантин в закладах освіти ставить батьків перед питанням, чи можна залишити дітей самих вдома. Приймаючи таке рішення, варто звернути увагу на психологічну зрілість дитини, відсутність проблем із здоров’ям та її побутові навички.Правоохоронці нагадують, залишаючи дитину саму вдома, разом пригадайте основні правила поведінки.

Наталія Слабеняк, речниця міського відділу поліції: «Слід провести з дітьми бесіду та змоделювати ситуації, наприклад, що робити, якщо незнайомець телефонує або дзвонить у двері і просить відчинити. Батьки повинні проінструктувати дитину, щоб в жодному разі вона не впускала в дім незнайомих осіб та не повідомляла своїм друзям чи знайомим про те, що вона залишається вдома сама».

Батькам рекомендують заздалегідь спільно з дитиною розпланувати її день та підготувати декілька цікавих занять, аби малечі було чим зайнятись. Обов’язково варто домовитись і про регулярну комунікацію.

Наталія Слабеняк, речниця міського відділу поліції: «Наприклад, з якою періодичністю дитина буде виходити на зв’язок із батьками. Наприклад, щогодини телефонувати або ж переписуватися за допомогою повідомлень», – приводить приклади Наталія Слабеняк.


Доцільно розказати про небезпеки в мережі Інтернет та обмежити доступ до певних сайтів, нагадати правила відкриття вікон та балкону і визначити електроприлади, якими можна користуватись.

Варто також обговорити з дитиною екстрені ситуації, пояснити, які вони бувають, та перевірити, чи знає дитина номери телефону екстрених служб.

Наталія Слабеняк, речниця міського відділу поліції: «Навіть, якщо дитина правильно вказує всі номери екстрених служб, батькам варто написати ці номери окремо на аркуші паперу та залишити на видному місці, щоб в будь-якій непередбачуваній ситуації, дитина могла швидко зреагувати».

Рекомендують також попередити роботодавця про те, що ваша дитина сама вдома, аби в разі необхідності хтось із дорослих зміг швидко до неї приїхати.

В поліції нагадують, що згідно чинного законодавства, батьки відповідають за дії та вчинки своїх малолітніх дітей. Та у разі неналежного виконання батьківських обов’язків, можуть понести покарання.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школярі, канікули, Наталія Слабеняк, діти, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект