Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Новгороді-Сіверському відкрилась виставка художниці, яка почала малювати у 57 років


Нормовен

У Новгороді-Сіверському відкрилась виставка художниці, яка почала малювати у 57 років

Навчилась малювати професійного у 57 років. Тепер навчає цьому дітей. У виставковій залі народного аматорського клубу «Княжа скарбниця» відкрилась перша персональна виставка вчительки з Новгород-Сіверської школи №2 Олени Шевцової. Бачила роботи художниці наша Наталія Скляренко.З дітьми Олена працює 36 років, викладає біологію. Вчителькою малювання стала п’ять років тому. Каже, на уроках часто поєднує ці два предмети. Тому на малюванні - комахи, звірі та дерева – основні теми.

Учениця Новгород-Сіверської школи №2 Анна Барботько
каже: «Мені дуже подобається малювати тварин».

«У школі була виставка «Світ своїми очима». Я малювала комаху та листочки дуба», - розповідає учениця Новгород-Сіверської школи №2 Марина Салай.

Сама ж художниця Олена Шевцова каже: «Першим найбільшим подарунком у моєму житті був подарунок від моєї мами. Вона, коли мені було десь років сім, бачачи, що я малюю у звичайному зошиті за дві копійки простим олівцем, не маючи олівців кольорових, купила мені за п’ять копійок альбом і 12 кольорових олівців».

Малювала все життя – каже Олена. Свої малюнки на загал не показувала. На персональну виставку зважилася, коли виповнилося 62. Ці картини написані Оленою за останні п’ять років. На них – пейзажі, натюрморти, птахи, тварини.

«Дуже подобаються майже всі картини, особливо ось ця картина з конями. Олена Василівна любить природу, любить село. Це нагадало наше дитинство, де ми подорожували», - говорить відвідувачка виставки Надія Синегуб.

Політична партія Владислава Атрошенко

Директорка Новгород-Сіверської школи №2 Тамара Плотнікова
каже: «Олена Василівна – особистість неординарна. Вона за фахом вчитель біології, спеціаліст вищої категорії з педагогічним званням «старший вчитель», але в ній органічно поєднується реаліст і романтик».

На виставці тридцять одна робота художниці. Картини написані олією, аквареллю, гуашшю, простим олівцем. Є роботи на полотні, інші – на картоні.

«В нашому клубі багато людей приходить і вони тут починають розвиватися. Але коли я побачила ці роботи, я, чесно кажучи, була приємно шокована. Захотілося про цю жінку дізнатися більше», - розповідає керівниця народного аматорського клубу «Княжа скарбниця» Ольга Луговська.

Навчилася писати картини професійно захотіла у 57 років, пригадує Олена. Уроки брала у колег-вчителів.

«Я зустріла таку чудову людину Канторез Тетяну Миколаївну. Вона вела у першій школі гурток для дітей і я ходила туди. Сиділи діти – перший, другий, п’ятий, сьомий клас і я сиділа і спостерігала, як вона проводила ось ці заняття», - згадує Олена Шевцова.

Малювання для неї – це своєрідне заспокійливе, говорить художниця.

«Це робота для душі. Це ліки для душі. Багато у житті трапляється таких життєвих ситуацій, коли малювання просто лікує душу людини. Воно допомагає. Це спонукало мене і зробити ось цю виставку».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олена Шевцова, виставка, картини, художниця, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект