Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Надзвичайний форум реального сектору економіки Чернігівщини


Надзвичайний форум реального сектору економіки Чернігівщини

28 лютого у Чернігові відбувся надзвичайний форум реального сектору економіки Чернігівщини. Більше 400 підприємців не лише з області, а й з інших регіонів України зібралися у стінах обласної ради, аби донести до влади проблеми, що сьогодні не дають розвивати виробництво, а відтак і економіку всієї країни.Костянтин Іванов, президент регіональної торгово-промислової палати:
«Кілька факторів, які беззаперечно знижують якість бізнес-клімату в Україні і в Чернігівщині. Це абсолютно некероване управління курсом національної валюти, яке призвело в другому півріччі минулого року до різкого здорожчання. І це катастрофа для експортерів, для стабільної роботи будь-якого експортного підприємства, Чернігівщини зокрема. Друге питання – це тарифи на енергоносії, які зросли з 1 січня. Це і проблема газорозподільчої регіональної компанії, це і проблема «Чернігівобленерго», де вартість електроенергії одна з найвищих в Україні».

Організатори форуму:
«Обласне об’єднання роботодавців «Сіверщина», Чернігівська регіонально торгово-промислова палата, громадські об’єднання «Сяйво Сіверщини», асоціація роботодавців Чернігівщини та антикорупційна громадська спілка «Совість».

Підприємці відкрито говорять про значне падіння економіки і погіршення умов ведення бізнесу, наслідок яких виробництва стали збитковими.

Віктор Лазар, голова Чернігівського обласного об’єднання роботодавців «Сіверщина»: «Аграрії, фермери отримали за 2019 рік збитки – десь 4 тисячі на гектарі. Це дуже серйозна ситуація. Якщо хтось працював в нуль, це вже велике щастя. У нас почали зупинятися підприємства легкої промисловості, які були орієнтовані на експорт».

Серед критичних факторів, що стримують розвиток виробництв, збільшення розцінок на енергоносії.

Валерій Куліч, підприємець: «З 1 січня змінились тарифи на транспортування електричної енергії. Якщо взяти наших сусідів – Київську область, транспортування в Київській області для споживачів 65 копійок за кіловат, транспортування електроенергії в Чернігівській області 1,04 грн, на 45 копійок вище. Скажіть, будь ласка, при виборі майданчика для будівництва, якогось заводу, інвестор який майданчик вибере – в Броварах чи в Чернігові?»

Всі гострі питання були широко обговорені в ході панельних дискусій. Долучився до діалогу з підприємцями і Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ситуація в цілому в промисловості є загрозливою. Відсутність жодної зрозумілої державної політики в галузі економіки. Та й не тільки».

Такі форуми мають пройти по всій Україні, переконана член комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Підприємницька спільнота Чернігівщини звернулась до Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради з умовами та реальними пропозиціями дій щодо зупинки економічної катастрофи України. Їх сформулювали у резолюції надзвичайного форуму, яку учасники заходу підтримали одноголосно.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: надзвичайний форум, підприємці, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект