Нормовен

Книги про Донбас у Чернігові

У бібліотеці імені Михайла Коцюбинського презентували книжкові видання 2019 року про український Донбас. Дослідник та популяризатор української народної республіки на Донбасі Юрій Косенко разом зі своєю командою привезли до Чернігова 4 книги.Юрій Косенко, керівник ГО «Українська ініціатива»: «Перша книга у 2-х томах – «Літопис українського Донбасу», де охоплено проміжок 1917 до 1941 року. Друга книжка – це фотолітопис Марка Желізняка або Залізняка, в нього два альтернативних написання прізвища. Це людина, яка була уродженцем Донбасу, Покровського району. І в часи сталінського тоталітаризму, панування радянської влади він знімав велику кількість документальних фотографій. Зокрема і ті, які стосуються Голодомору, розкуркулення. В цій книзі зібрано близько 300 його найкращих фоторобіт. І ще одна книга, також фотокнига, «Незнаний Донбас». По суті тексту там небагато, увага більше зосереджена саме на фотоматеріалах – це природа і український простір сучасного Донбасу».

Книги видані на замовлення Міністерства інформаційної політики. Вони з’явились в межах програми «Книжка на Схід», яка була заснована у 2016 році волонтерами, каже один із упорядників видань Віктор Літвінов.

Політична партія Владислава Атрошенко

Віктор Літвінов, радник голови правління ГО «Українська ініціатива»:
«Ці книжки друкуються виключно для безкоштовного розповсюдження. Спочатку це було для Сходу України, там де точиться зараз війна. Але з часом вона трохи трансформувалась і ми зрозуміли, що про Донбас треба розповідати не тільки на Донбасі. Про Донбас треба розповідати по всій Україні. Для того, щоб розповісти, що це край не тільки шахт, териконів, сепарів і війни, а це дуже мальовничий український край».

Послухати про Донбас і глибше познайомитися з історією краю, прийшло чимало людей, - науковці, літератори та звичайні чернігівці. Люди вважають, що тема нині дуже актуальна.

Всі охочі дізнатися про невідомі сторінки історії Донбасу зможуть відсьогодні у читальних залах бібліотеки.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: книги, Донбас, бібліотека Коцюбинського, Юрій Косенко, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект