Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Місто вимагатиме від АЗС ремонту і перенесення водопроводу, де сталася аварія, за власні кошти
Доставка

Місто вимагатиме від АЗС ремонту і перенесення водопроводу, де сталася аварія, за власні кошти

Аварію на магістральному водопроводі, що сталася у суботу ввечері 22 лютого поруч із заправкою WOG по проспекту Миру, 231, спільно з керівництвом «Чернігівводоканалу» обговорили на розширеній нараді у муніципалітеті.Через порив мережі на ніч без води залишилися 14 багатоповерхівок у районі ЗАЗ. А у приватні житлові будинки водопостачання вдалося відновити лише за 2 дні, до того ж за допомогою додаткових переключень та тимчасових врізок до трубопроводу.

Оскільки аварія сталася у темну пору доби і протяжність магістралей доволі, значна місце пориву довелося шукати до другої години ночі.

Сергій Малявко, керівник КП «Чернігівводоканал»: «24 лютого проведено монтаж засувки, яка перекрила аварійну ділянку. Уже ввечері, близько 22-ї, водопостачання будинкам приватного сектору та прилеглим територіям автозаправочної станції було відновлено».

Як з’ясували фахівці, проблеми виникли біля автозаправої станції WOG по проспекту Миру, 231. Огляд показав, що на місці пориву магістрального водопроводу, об’єкти АЗС розташовані на відстані меншій, ніж передбачено нормативами.

За словами директора підприємства, в технічних умовах на підключення водопостачання та водовідведення, що видали ще у 2012, чітко прописувались винесення водопроводу за межі АЗС. Однак відповідний проєкт у «Водоканалу» відсутній.

Сергій Малявко, керівник КП «Чернігівводоканал»: «Один із пунктів технічних умов – 9-й пункт – передбачав: «Передбачити розміщення автозаправочної станції відносно вуличного водогону, діаметр 500 мм, запроєктувати винос водогону, що попадає під забудову, за межі будівництва, з переключенням існуючих абонентів». На жаль, ці всі вимоги виконані не були».

На підприємстві кажуть, для постійної експлуатації водогону діаметром 500 мм, потрібна термінова його заміна з урахуванням існуючих технічних умов. Так як АЗС їх не дотримувалося, наполягатимуть на реконструкції з винесенням водопроводу за межі АЗС за кошти власників станції.

Доставка

Сергій Малявко, керівник КП «Чернігівводоканал»: «Для проведення ділянки водопроводу, траса якого проходить біля території АЗС WOG, передбачено термінову розробку проєкту по виносу за межі території. Орієнтовна вартість заміни, а це близько 200 м трубопроводу, 3,5 мільйони гривень. Ми будемо наполягати на тому, щоб вони цю ділянку замінили за власний кошт».

Цей відрізок трубопроводу прокладали в 70-х роках. Власне, коли й більшу частину магістрального водогону в місті. Відповідно стан труб майже скрізь однаковий. Упевнитися в цьому можна в іншій частині Чернігова, зокрема, на вулиці Промисловій, де в рамках інвестиційної програми «Водоканалу» тривають роботи із заміни 830 м зруйнованого часом сталевого трубопроводу разом із колодязями та засувками. Але це лише невелика ділянка магістральної мережі загальною протяжністю 347 км, без розподільних водоводів, і на її реконструкцію потрібно 14 мільйонів гривень.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «347 тисяч розділити на 830 помножити на 14 мільйонів = 5 мільярдів 850 мільйонів. Майже 6 мільярдів гривень. Це заміна тільки магістрального трубопроводу холодної води».

Навіть ці 6 мільярдів гривень для заміни водогону непосильні кошти для бюджету Чернігова. І проблема це не місцевого, а загальнодержавного рівня, наголосив Владислав Атрошенко.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На рівні держави треба сформувати державне бачення вирішення проблеми заміни мереж в містах в цілому по країні. Міста самотужки навіть й думати не можуть про це».

За словами міського голови, ми вже зараз маємо порив за поривом і зношені мережі, та підходимо до того, що не зможемо ремонтувати їх частково.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Поки що встигаємо щось латати і замінювати якісь ділянки. На підході час, коли в нас не буде вистачати ані коштів, ані можливості, ані часу це все робити. Чим далі ми будемо зволікати з заміною мереж, тим більший буде колапс».

У ситуації з аварією на проспекті Миру міський голова підтримав позиції «Чернігівводоканалу» щодо ремонту трубопроводу коштом власників АЗС. Надалі, якщо не буде порозуміння, місто під шляхом стягнення цих коштів у судовому порядку.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: водопровід, АЗС, проспект Миру, КП «Чернігівводоканал», Сергій Малявко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект