Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Місто своїм коштом реконструює зливову каналізацію на Декабристів – проєктне рішення
Карантин

Місто своїм коштом реконструює зливову каналізацію на Декабристів – проєктне рішення

Для вирішення ситуації з підтопленнями будинків по вулиці Декабристів у 2021 коштом міського бюджету прокладуть зливову каналізацію. Відповідне проєктне рішення презентували 25 лютого під час розширеної наради у муніципалітеті.Міський голова неодноразово наголошував, що через неправильне будівництво системи водовідведення на території гаражного кооперативу власниками самих конструкцій, після злив у червні 2018 десятки домогосподарств опинилися у воді. За цим фактом у поліції відкрили кримінальне провадження. Однак, судовий експерт причино-наслідкових зв’язків не помітив, кажуть у міській раді. І наразі жодних рішень немає.

За словами Владислава Атрошенка було б чесно і справедливо вирішувати проблему разом із забудовниками гаражів. Оскільки поки що слідство не дало результатів, у місті змушені реагувати самотужки, аби запобігти повторним підтопленням.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якби був результат, то ми б знайшли відповідальних. І принаймні за спільний кошт вирішили б цю проблему – перекладки липневої каналізації на території гаражного кооперативу. За відсутності внятної позиції правоохоронних органів і зрозумілої позиції по цьому кримінальному провадженню ми мусимо робити це повністю за бюджетні кошти».

Зливова каналізація, що входить на територію автокооперативу заглиблена майже на півметра нижче, ніж добудована власниками гаражів, а також меншого діаметру. Це створює бар’єр для відтоку води, і відповідно від цього потім потерпають люди і їхні помешкання.

Як тимчасове рішення, тут планували облаштувати накопичувальний ставок. За попередніми підрахунками на його утримання потрібно щонайменше 2 мільйони гривень щороку. Натомість вмістити ємність зможе не більше 14 тисяч кубометрів води, що в тричі менше, ніж потрібно. І є питання щодо санітарних умов.


Як зазначають у муніципалітеті, правильним, хоча й дорожчим рішенням буде реконструкція трубопроводу, прокладеного вздовж кооперативу. Наразі в Управлінні житлово-комунального господарства вже працюють над проєктом будівництва. Орієнтовна вартість якого 18 мільйонів гривень.

Ярослав Куц, начальник Управління ЖКГ:
«В цьому році ми розробимо цей проєкт. В наступному році плануємо його виконати. Таким чином, ми знижуємо на 1,5 метри цю трубу і робимо її таким діаметром, яка буде пропускати всю воду, яка йде з 800 га від Жабинського до ЗАЗу».

Будівництво зливової каналізації попередньо планують почати наступної весни. Аби пришвидшити виконання робіт, лоток для відводу води на ділянці від вулиці Мстиславської до Мезенцева облаштують разом із прокладання там самопливного каналізаційного колектору вже цьогоріч.

Ярослав Куц, начальник Управління ЖКГ: «Від Мстиславської до Мезенцева ми робимо лоток цього року. І в наступному році плануємо зробити лоток від Миру до Мстиславської. Таким чином ми спокійно пропускаємо воду».

За пропозицією членів постійної комісії з питань житлово-комунального господарства у 2020 проєкт включили до програми охорони навколишнього природнього середовища Чернігівської обласної ради, аби залучити кошти також із обласного бюджету. І клопотатимуть щодо фінансування у 2021. Адже в обласний бюджет місто сплачує майже 9 мільйонів гривень екологічного податку в рік.Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: зливова каналізація, ливнівка, вулиця Декабристів, проєкт, нарада, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект