Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Повернення лелеки: селяни у Чернігівській області спостерігають за непростими стосунками птахів
Доставка

Повернення лелеки: селяни у Чернігівській області спостерігають за непростими стосунками птахів

Вони вже повернулися, а відтак весна немає відступати.
На Чернігівщині лелека прилетіла в гніздо до свого самця, який в теплі краї взагалі не літав. Торік вона в гніздо повернулась одночасно із своєю подругою із сусіднього стовпа. А тепер чомусь одна. І в людей виникають сумніви, чи справді лелека кохана їхнього бусола, а не якась собі самозванка.На вулиці сніжить. Лелека Гриць, так його називають місцеві, доробляє ремонт. Він повернувся до гнізда з гілкою у дзьобі і закляк – у гнізді вже хтось є.

Валерій Кравцов, заступник директора Менського зоопарку: «Діваха в нього».

А це сусід і товариш Гриця – лелека Петрусь.

Лелеки в Менському зоопарку оселилися давненько. І в своє перше літо тут у вирій чомусь полетіли лише мами з дітьми. Обидва хлопці-лелеки залишилися зимувати на чужих і легких харчах. Раціон либонь їм припав до душі, бо відтоді у вирій літають лише їхні дівчата.

Чому подружня пара півроку розпадається, міркують школярі. Діти давно спостерігають за птахами.

«Досліджували вже багато часу. І ніхто не знає, чому він сам не відлітає».

«Мабуть, щоб це гніздо не забрали інші».

«Територію оберігають».


Адміністрація зоопарку причина регулярних перерв у стосунках пар не з’ясовувала. Але птахів-самців ще першої зимівлі в Україні довелося взяти на баланс.

Доставка

Валерій Кравцов, заступник директора Менського зоопарку: «Це захватчики. Вони захватили опори. І нам діватися нікуди. А дівчата нахлєбніки, доводиться і їх годувати».

У гнізді Гриця його Маруся опинилася того дня, коли птахи лиш повертаються із вирію. Кінець лютого, сніг упереміш з дощем, а у них загравання.

Лідія Боюн, вчителька біології: «Чому прилетіла рано? Невиключна можливість, що вона знайшла кормову базу, не долітаючи до африканських місць зимівлі. Тобто вона могла зимувати десь на Півдні України».

А от Петрусева кохана ймовірно зимує в Африці. Тому йому на неї ще чекати і чекати.

Та чи справді самка та, за кого себе видає. Може це чужинка, яка просто зазіхнула на стабільні харчі. Якщо це і його Маруся, то чому вона все ж таки залишає свого чоловіка тут, а сама відпочиває у теплих краях.

«Під час зимівлі вони бувають розлітаються, тобто самець в одному місці зимує, а сама в іншому. Але навесні самці трошки раніше прилітають на свій гніздовий участок, де їхнє було старе гніздо, і чекає на самку».

Адміністрація зоопарку переконує, що Гриць обіймає саме свою Марусю. В перші дні знайомства лелеки крил не розпускають.

Зінаїда Максименко, директорка Менського зоопарку: «Він би її прогнав, він би її не прийняв. Наш самець дуже вірний. Він її завжди чекає. Вона повертається тільки до нього».

Сусід сидить на стовпі і підглядає за чужим коханням. Тепер у них спільний клопіт, як вберегти потомство, яке має народитися через 32 дні. Зимою у березні вже нікого не здивуєш.

Валерій Кравцов, заступник директора Менського зоопарку: «Якщо в березні розпочнеться кладка, яйце пропаде. Воно просто замерзне».

Гриць свою Марусю дочекався. А от чи дочекається сусід, то не факт. Як кажуть орнітологи, лелеки все ж схильні до зрад. Особливо після курортів.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лелеки, Менський зоопарк, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект