Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Магнітний порошок та перший фоторобот – експонати музею історії органів внутрішніх справ
Карантин

Магнітний порошок та перший фоторобот – експонати музею історії органів внутрішніх справ

Альбом осіб, що стояли на обліку, один з експонатів музею історії органів внутрішніх справ. Тут зберігається унікальна зброя та речі, що розповідають, як колись працювали криміналісти. Серед останніх, фальшиві гроші та печатки, а також речі, що допомагали викрити злочинців.Зліпок підошви взуття, магнітний порошок та перший фоторобот замальований працівником поліції зі слів місцевих.

Віктор Москаленко, директор музею історії органів внутрішніх справ Чернігівщини: «По опису цієї особи Куратченко написав олівцем перший фотопортрет, котрий був розмножений. Ці портрети були роздані працівникам міліції. І на станції «Бахмач» через декілька годин було затримано за скоєння вбивства мешканця Ростовської області, який намагався виїхати з України додому».

Будівля за адресою Шевченка, 13 відома містянам як відділ поліції. Далеко не кожен знає, що на першому поверсі цього ж приміщення розташований музей історії внутрішніх справ Чернігівщини.

Доставка

Віктор Москаленко, директор музею історії органів внутрішніх справ Чернігівщини: «Музей урочисто було відкрито 10 листопада 1984 року. На той час обласним управлінням міліції керував генерал-майор міліції Вошкін Юрій Андрійович. Спочатку було відкрито один зал, потім другий. На сьогодні ми маємо чотири зали, де зібрано більше 6 тисяч експонатів, документів, спогадів і інших матеріалів».

Експозиція розповідає про становлення і розвиток в області правоохоронних органів. Праобраз сучасної поліції створили в листопаді 1919. Першочерговим її завданням був благоустрій міста.

Віктор Москаленко, директор музею історії органів внутрішніх справ Чернігівщини: «Керівник міської міліції в своєму першому наказі звернувся до населення з проханням очистити тротуари, повістити таблички на будинках, якось їх упорядкувати, звертатись до служби міліції на реєстрацію, повідомляти про людей, які незаконно переховуються. Тому ми бачимо, що в ті часи керівництвом міліції піднімались питання, які актуальні і на сьогодні».

Експонати присвячені окремим періодам в історії обласної поліції, конкретним її службам і працівникам. Ознайомитись з експозицією бажаючі можуть в будні з 9-ї до 18-ї.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: еспозиція, поліція, музей, історія, Віктор Москаленко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект