Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як виживали у цих умовах жінки в чернігівських селах розказали у стрічці «Вдовині села»
Карантин

Як виживали у цих умовах жінки в чернігівських селах розказали у стрічці «Вдовині села»

Голод, війна, політичні репресії та особисті драми, - як виживали у цих умовах жінки в українських селах.Дослідниця усної історії Аліна Добошевська з Польщі створила фільм «Вдовині села». Про 19 мешканок Чернігівщині, які пройшли різні випробування долі і на старості літ залишилися сам на сам зі своїми думками.

Стрічку вперше показують українському глядачу і кінозалі молодіжного центру.

Зйомки стрічки ініціювала Національна рада жінок України, яку на створення такого матеріалу підштовхнуло побачене в українських селах.


Режисерка Аліна Добошевська працювала над фільмом рік. Більше тижня вона зі своєю колежанкою прожила в трьох селах Чернігівської області, спілкуючись з вдовами. Каже, хотіла дати право голосу тим, хто завжди був його позбавлений.

Під час інтерв’ювання жінок, особливу увагу режисерка приділяла їх життю за радянських часів.

Фільм вже показали в Женеві на сесії присвяченій «Пекін+25». За словами голови Національної ради жінок України, багато людей плакало під час перегляду відео матеріалу.

У планах всіх, хто працював над «Вдовиними селами», продовжити розказувати Україні і світу про тих, кого позбавляють права голосу.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Аліна Добошевська, документальний фільм, «Вдовині села», «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект