Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » ЕЦП в паспорті та нові електронні сервіси: міграційна служба прозвітувала про роботу в 2019-му
Карантин

ЕЦП в паспорті та нові електронні сервіси: міграційна служба прозвітувала про роботу в 2019-му

Нові сервіси і доступність для всіх категорій громадян.

В Управлінні державної міграційної служби України в області підбили підсумки роботи минулого року.Так, через перехід суспільства на електронні технології у 2019 у службі покращили систему зворотного зв’язку з клієнтами, запустили інформативні чат-боти для меседжерів та можливість залишити відгуки за QR-кодом, що загалом дозволило підвищити впевненість громадян в надійності державних послуг.

Ксенія Лук’янець, начальниця УДМС України в Чернігівській області: «На сьогоднішній день вже немає питань від наших громадян, де і як зберігаються їхні відбитки пальців і наскільки якісно забезпечена безпека розповсюдження, зберігання їх персональних даних».

Ще одна новація служби, електронна ідентифікація за допомогою внутрішніх документів.

Ксенія Лук’янець, начальниця УДМС України в Чернігівській області: «Впровадження, яке було в другому півріччі 2019 року, і на сьогоднішній день воно є об’єктом вдосконалення – це застосування електронного цифрового підпису на вмонтованих чіпах зберігання інформації в біометричних документах».

Доставка
Для зручності громадян у службі діє електронна черга, можливість подати заявку на оформлення документів, перевірити їх готовність чи оплатити послуги онлайн. Водночас діють і традиційні сервіси. Для людей з порушеннями слуху та зору надається переклад жестовою мовою та встановлені інформаційні стенди зі шрифтом Брайля.

Серед пріоритетних напрямків діяльності і робота з іноземними громадянами.

Ксенія Лук’янець, начальниця УДМС України в Чернігівській області: «2019 рік ознаменувався в напряму роботі з іноземними громадянами, впровадження заходів безпеки оформлення документів. До цього часу ми мали документи біометричного характеру для громадян України, з квітня місяця іноземні наші громадяни також отримують документи підвищеного захисту безпеки. Також це унеможливлює використання підробних документів для легалізації на території України».

Лише у 2019 в області виявили 249 нелегальних мігрантів, із них 16 помістили до пункту тимчасового перебування іноземців, 26 видворили за межі держави і 50 заборонили в’їзд.

Для боротьби з незаконною міграцією цьогоріч передбачено чергові нововведення.

Ксенія Лук’янець, начальниця УДМС України в Чернігівській області: «В 2020 році будуть запроваджені нові інструменти електронних картотек відомостей та баз. Наприклад наступним кроком буде питання громадянства, що унеможливлює, знову ж таки, використання протизаконних інструментів або інструментів незаконної легалізації на території нашої країни. Тому що Україна з кожним роком становиться більш привабливою для іноземців. І, на жаль, не всі іноземці дотримуються законодавства на території нашої держави».

Загалом у 2019 році в області видали понад 39 тисяч паспортів у вигляді ID-картки і 60 тисяч документів для виїзду за кордон. Як зазначають у відомстві, попит на нові біометричні документи зростає з кожним роком.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: біометричний паспорт, міграційна служба, Ксенія Лук’янець, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект