Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 4 роки тому в Чернігові склали присягу перші патрульні поліцейські
Доставка

4 роки тому в Чернігові склали присягу перші патрульні поліцейські

4 роки від створення патрульної поліції в Чернігові.

19 лютого 2016 року 200 поліцейських вперше склали присягу та приступили до патрулювання вулиць міста. Дві третини першого набору поліцейських працюють і зараз один з них лейтенант Андрій Цибулько.Андрій Цибулько, лейтенант поліції, заступник командира взводу №1 роти №3: «В поліції опинився випадково, коли розпочався перший набір в місті Чернігові. Вирішив спробувати свої сили, довести собі, а також дружині з дітьми, що я здатен це зробити, здатен працювати, захищати та допомагати людям».

Він розповідає, тоді люди, побачивши на вулиці копа, посміхалися та робили селфі. Зараз роботу правоохоронців стали сприймати вже більш серйозно. І навіть ображаються на те, що за порушення правил дорожнього руху виписують штрафи, а не обмежуються попередженнями, як це було на початку.

З першого дня роботи управління патрульної поліції в Чернігівській області працює і прес-офіцер Віталій Копистко. Він згадує, усі кандидати проходили відкритий відбір, далі було 3 місяці навчання. Будувати патрульну поліцію допомагали іноземні інструктори.

Віталій Копистко, пресофіцер патрульної поліції в Чернігівській області: «Патрульна поліція України – це був повністю новий орган в системі внутрішніх справ Нацполіції, тому тут було все нове – нові люди, нові обличчя, новий підхід до роботи. Дуже було нового в навчанні».

Доставка
У четверту річницю урочистої присяги десятеро правоохоронців отримали звання старший лейтенант, лейтенант та капрал. Від імені громади Чернігова привітав поліцейських заступник міського голови.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Хочу подякувати вам за вашу службу, подякувати керівництву і кожному з вас за співпрацю з міською радою. А ми зі свого боку робимо все від нас залежне. Ми реалізуємо програму «Безпечне місто», і за останні 3 роки в Чернігові встановлено 150 камер відеоспостереження, яке, сподіваюся, вам допомагає в роботі. Я знаю, що завдяки їм розкрито дуже багато злочинів в місті Чернігові. Це наша спільна відповідальність. Ми інвестуємо значну увагу, час і ресурси в благоустрій міста – дороги, пішохідні переходи, тротуари, світлофори, тому звичайно нам би хотілося, щоб це працювало на комфорт і безпеку наших громадян. І тут співпраця з патрульною поліцією є дуже важливою».

Сьогодні дві третини штату – це інспектори та поліцейські, які безпосередньо несуть службу на вулицях міста та кожного дня заступають до своїх обов’язків у дві зміни.

Андрій Думич, начальник Управління патрульної поліції у Чернігівській області: «383 у нас за штатом, 40 поліцейських у нас не комплект, але це по всьому підрозділу – це і в апараті управління, деяка частина в ротах, в батальйоні. Я сюди не рахую тих людей, яких ми вже направили на навчання, тобто це ті кандидати, які пройшли відбір і направилися на навчання в Академію патрульної поліції. Ми їх скоро очікуємо. Близько 20 майбутніх патрульних, ми сподіваємося, що до нас найближчим часом прийдуть і поповнять наші лави».

Набір до лав патрульної поліції відбувається на постійній основі.

Тетяна Росік, інспекторка патрульної поліції:
«Набір відбувається на конкурсній основі. Щоб прийняти участь у конкурсі, потрібно спочатку подати анкету на офіційному сайті патрульної поліції. Потім відбувається подача документів, тестування, проходження військово-лікарської комісії, проходження фізо та співбесіда. Навчання відбувається у Києві протягом 6 місяців».

Реформа правоохоронної системи України розпочалася у 2014 році. Чернігів став 12 містом, де запрацювала нова патрульна поліція.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: патрульна поліція, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект