Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові поліція розслідує публічні погрози журналісту у соцмережах
Доставка

У Чернігові поліція розслідує публічні погрози журналісту у соцмережах

«Послухай ти в окулярах прес-служба АТП…».

«Владислав, я тобі реально колись носа зломлю…»


З приводу цього та ще майже десятка схожих коментарів у Фейсбуці під дописами на тему комунальних послуг чернігівський журналіст Владислав Савенок написав заяву до поліції щодо систематичних погроз про фізичне насильство.Владислав Савенок, журналіст: «7, 8, 9 лютого цього року людина під ніком Волошин Євген почав погрожувати мені, що він мені розіб’є окуляри, що зламає носа, мовляв, мало тобі руки ламали, і таке інше».

Попри те, що публікації в соцмережі Владислав Савенок робив із робочих сторінок, впевнений, той, хто йому погрожував, знав про псевдонім. Каже, те, що повідомлення адресовані конкретно йому, підтверджують звернення до Владислава на коментар, наприклад, Юрію Благому, що є робочим нікнеймом, і словам «ти в окулярах прес-служба АТП».

Для довідки. Нині пан Владислав є менеджером зі зв’язків з громадськістю КП «АТП-2528» міської ради, а також займається професійною діяльністю як фрілансер.

Владислав Савенок, журналіст: «Я спочатку не звертав уваги. Думав, на хлопця знайшло. А потім дивлюся він в мережі Фейсбук пише вже, що він до іншої людини приїхав додому, начебто на вулицю Жабиснського, знайшов його адресу, знайшов під’їзд, в якому він живе і почав погрожувати. Я подумав, що не треба пропускати ці речі. Зняв скан-копії з його сторінок в соцмережах з його погрозами і відніс до поліції».

Доставка

За фактом кібербулінгу і публічних погроз фізичною розправою до журналіста, в поліції відкрили кримінальне провадження і наразі триває досудове розслідування.

Наталія Слабеняк, речниця ГУ Національної поліції в Чернігівській області: «Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 345-1 Кримінального кодексу України (погроза вбивством чи насильством або пошкодженням чи знищенням майна щодо журналіста у зв’язку із здійсненням ним законної професійної діяльності). Максимальна санкція цієї статті передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років».

Журналісти телеканалу «Дитинець» також спробували зв’язатися з автором коментарів – Євгеном Волошиним, який власник сторінки надав особисто. У своєму профілі він зазначає, що працює в облдержадміністрації і є керівником одного з ОСББ.

Телефоном пан Євген підтвердив, що інформація справжня і світлини його. Чоловік каже, що не погрожував саме цьому Владиславу і не погоджується зі звинуваченнями.

Телефоном Євген Волошин: «Я не знаю, де він працює, цей Владислав, безпосередньо про якого ви ведете мову. Я вам чесно говорю: я його навіть в очі ніколи не бачив. Як ви говорити: «Владислав, я тобі колись носа зламлю»? Ну почитайте, я не заходив, я навіть не шукав цю публікацію, я не знаю. Я ж говорю, що заходить по 100 по 200 ботів, вони щось там пишуть, про щось розмови ведуть, провокують, видаляють коментарі, міняють коментарі, розумієте. Можливо там був якийсь Владислав, можливо Владислав Атрошенко там був, звідки ж мені знати. Ви помітили, я завжди, де пишу в коментарях, до люди звертаюся, наприклад, Андрій Миколайович, якийсь там Прокопенко чи ще хтось, тобто прізвище, ім’я, по батькові. А в цієї людини ж немає там прізвища».

Факт публічних погроз тепер розслідуватиме поліція, що також дасть правову оцінку дій у цій справі.

Журналіст зазначає, що не має бажання когось покарати, натомість хоче пояснити людині, що таке спілкування неприйнятне.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погрози, Владислав Савенок, поліція, Фейсбук, Євген Волошин, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект