Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Качине життя, або Як впливає тепла зима на птахів у місті
Карантин

Качине життя, або Як впливає тепла зима на птахів у місті

Такий голос водоплавних птахів відомий багатьом. Це дикі качки або крижні. Окремі особини цього виду зимують у незамерзаючих водоймах. І вони добре почувають себе на місцевих річках цієї аномально теплої зими, каже еколог Юрій Карпенко.Юрій Карпенко, доцент кафедри природи й екології НУ «Чернігівський колегіум ім. Т. Г. Шевченка»: «Для таких птахів, як качки, проблем немає. Вони цілий рік харчуються в межах водних систем. Зокрема, Стрижня. Вони прекрасно себе почувають. І слід зазначити, популяція качок у нас стабільна, та навіть збільшується».

Одна пара таких диких качок може дати до двох виводків пташенят за весняно-літній сезон, а це від 2-12 малят, каже Юрій Карпенко.

За підрахунками орнітологів, у нашому місті близько 5 тисяч крижнів. Саме цих птахів масово підгодовують місцеві мешканці. Серед них і Наталія Нечипоренко.

Доставка
Деякі чернігівці не проти підгодувати диких качок, мотивуючи це тим, що їм не вистачає їжі у холодну зимову пору.

Але орнітологи та екологи просять не годувати диких качок, які зимують у Чернігові. Кажуть, що елементарне незнання, часто шкодить пернатим.

Юрій Карпенко, доцент кафедри природи й екології НУ «Чернігівський колегіум ім. Т. Г. Шевченка»: «Деякі мешканці в годівнички кладуть або чорний хліб, або рештки їжі. Це може привести до того, що птахи просто на просто можуть загинути від проблем зі шлунком, через переварювання такої їжі».

У країнах Європи навіть на державному рівні заборонена підгодівля диких качок. Таким чином там турбують про навколишнє середовище. У нас же поки що все залишається на рівні наукових досліджень і просто людського фактору. А поки зима не сувора, крижні харчуються рослинною їжею та дрібною рибою.

За прогнозами синоптиків, протягом третього тижня лютого в Чернігові буде по-весняному тепла погода.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: качки, Стрижень, Юрій Карпенко, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект