Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 20 лютого Україна відзначатиме День Героїв Небесної Сотні
Доставка

20 лютого Україна відзначатиме День Героїв Небесної Сотні

Андрій Мовчан, Віктор Орленко, Василь Прохорський – троє Героїв Небесної Сотні були родом з Чернігівщини. 20 лютого Україна відзначатиме пам’ятний день вшанування подвигу учасників Революції Гідності.Небесна Сотня – так в Україні називають тих, хто віддав своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Ще сотні учасників та учасниць події листопада–13 лютого 2013 року були побиті, поранені та втратили здоров’я.

Доставка
Сергій Бутко, представник інституту Національної пам’яті: «Вже на шосту річницю Революції Гідності, і відповідно Дня Героїв Небесної Сотні, ми з кожним разом все сильніше розуміємо, що ці люди врятували країни – від внутрішнього і від зовнішнього ворога. За свободу треба боротися постійно, щодня, в цьому суть демократичної держави. Саме тому актуальним, мені здається, є питання спорудження Героям Небесної Сотні пам’ятника в Чернігові».

18, 19 та 20 лютого стали найкривавішими в історії протистояння. Тоді в центрі Києва загинуло 78 людей, у наступні дні ще 20.

У Чернігові вшанування пам’яті та молебень за вбитими відбудеться 20 лютого у сквері Попудренка біля стели Героїв Небесної Сотні.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Герої Небесної Сотні, Революція Гідності, Євромайдан, вшанування, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект