Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Керівник центру сучасної онкології Юрій Шень про те, що онкологія не вирок та плани закладу


Керівник центру сучасної онкології Юрій Шень про те, що онкологія не вирок та плани закладу

Зміни в ДНК і нестримний ріст клітин.

Для багатьох людей слово «онкологія» звучить як вирок. Однак тисячі пацієнтів і лікарів, які борються з нею щодня, доводять – рак можна і треба перемагати.Юрій Шень, в.о. генерального директора Чернігівського медичного центру сучасної онкології: «На сьогоднішній день досить багато ресурсів для лікування такої складної патології, як рак. Це і оперативні методи лікування. Вони вдосконалюються з кожним роком. Це і хіміотерапія, і тангентна терапія, і звичайно ж променева терапія, яка так само удосконалюється з кожним роком. Тобто ресурси для лікування є і дійсно рак – це не вирок».

Багаторічна практика підтверджує, що на перших стадіях рак виліковний на 90-100%. А в половині випадків його можна навіть попередити. Рання діагностика дозволяє виявити так звані передракові стани, що передують злоякісному процесу.

Увагу варто звертати на все – від новоутворень на шкірі чи змінах у процесі травлення до тривалої слабкості чи загального дискомфорту.

Юрій Шень, в.о. генерального директора Чернігівського медичного центру сучасної онкології: «Саме головне завдання лікаря – знайти той стан, який передує появі злоякісної пухлини. Все, що не зрозуміло, все, що людина відчуває щось нове в своєму організмі, це є привід звернутися до лікаря. Можливо це будуть якісь функціональні зміни, можливо це будуть вікові зміни, але людина впевниться в цьому і буде жити спокійно».


Кілька годин для медогляду – це той час, який варто приділити, аби в майбутньому не ставити під загрозу власне здоров’я та життя.

Нині на диспансерному обліку в Чернігівському центрі сучасної онкології майже 29 тисяч пацієнтів. Лише за минулий рік злоякісні новоутворення виявили в понад 4 тисяч осіб, з них 60-80% хворих потребують променевої терапії, які з кінця 2018 року надає надсучасний лінійний прискорювач. Наразі він забезпечує віх пацієнтів, і разом із новим комп’ютерним томографом працює майже цілодобово.

Юрій Шень, в.о. генерального директора Чернігівського медичного центру сучасної онкології: «На жаль, лінійний прискорювач на сьогоднішній день один єдиний. Старий апарат очікує перезарядки. Поки що ми від нього не можемо відмовитися. Бо для того, щоб цикл лікування був абсолютно повним по потребі, по кількості пацієнтів, нам треба ще, як мінімум, ще один лінійний прискорювач. Але справа в часі і в грошах».

За словами лікаря, нині у закладі працюють над втіленням іще одного важливого для Чернігівщини і всієї країни проєкту, що допоможе у боротьбі не лише проти онкозахворювань, а й при лікуванні хвороб крові та імунодефіцитів.

Юрій Шень, в.о. генерального директора Чернігівського медичного центру сучасної онкології: «Окрім обладнання радіологічного відділення, в нас є амбітні досить плани створити відділення по пересадці кісткового мозку. В нас є проєкт по створенню такого відділення. Ми подаємо цей проєкт у Фонд регіонального розвитку. Будемо надіятись ми все зробимо і нам вдасться, рано чи пізно, створити цей центр».

Попри доступність медицини та новітні методи лікування, в Україні рак є другим після серцево-судинних захворювань, і призводить до смерті ледь не в половині випадків.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: онкологія, Юрій Шень, рак, діагностика, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект