Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігів в п’ятірці лідерів серед обласних центрів згідно муніципального дослідження


Чернігів в п’ятірці лідерів серед обласних центрів згідно муніципального дослідження

Громада може змінювати місто та ефективно співпрацювати з владою. В Чернігові відбувся форум активних громадян, де говорили про інструменти взаємодії та ділились вдалими практиками.Основне завдання
таких заходів, кажуть спікери, збільшити активність та обізнаність громадськості і продемонструвати можливості спільного вирішення проблем.

Форум зібрав більше 70 учасників та учасниць. Це ще один крок на шляху до ефективної взаємодії влади та громади міста, аби спільними зусиллями робити його кращим.

На форумі презентували програми, що реалізовувались в Чернігові за сприяння Міжнародного регіонального інституту. Один з них «Школа молодого політики», яку провели на весні минулого року.

Олександр Спутай, керівник програм Міжнародного республіканського інституту: «Підлітки віком 15-17 років збирались на навчання. Було чотири дводенних сесії в місті Чернігові. Під час цих сесій вони навчались тому, що таке політика, що таке демократія, як працює місцева влада в місті і що вони можуть зробити. За результатами навчання, вони розробили 4 проєкти».

Всі проєкти подали на «Бюджет участі». Два з них – «Бокси життя» та «Булінг в школі» - отримали підтримку містян і вже втілюються в життя. Інші два проєкти, попри відсутність достатньої кількості голосів, не залишились без уваги місцевої влади.

На форумі презентували результати досліджень, які провели фахівці Міжнародного республіканського інституту, аби оцінити діяльність місцевої влади. За п’ять років, доки проводять муніципальне дослідження, Чернігів демонструє позитивну динаміку, піднявшись з кінцевих позицій в лідери.

Віталій Шарлай, керівник програм Міжнародного республіканського інституту: «За результатами нашого останнього муніципального дослідження, яке було проведено у вересні 2019 року, в порівнянні з усіма іншими містами, де ми проводили дослідження, а це по всій країні – 24 обласні центри, Чернігів займає одну з лідируючих позицій – фактично входить в п’ятірку лідерів по оцінці послуги, тобто послуги, які надаються містом, і по якості. Ми фіксуємо позитивну динаміку розвитку Чернігова, що є дуже добрим для міста».

Протягом останніх років Чернігів змінює свій зовнішній вигляд. Активно проводиться заміна комунікацій та мереж.

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України: «Центральна влада вважає, що у міста Чернігова дуже багато грошей. Я наприклад вважаю, що центральна влада не додає місту. І враховуючи з тих ресурсів, які наявні, то дуже позитивні зміни в плані благоустрою, в плані питань енергоефективності, навіть в плані останніх програм, як би не було складно місцевому бюджету, місто забезпечує мешканців теплопостачанням, водовідведенням».

Окрім проєктів міжнародного республіканського інституту, місто активно бере участь в міжнародних американських та європейських програмах. Чернігів одне з п’яти українських міст, де впроваджується антикорупційний проєкт за підтримки ЄС.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: форум, дослідження, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект