Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Основна причина кадрового дефіциту – низький рівень оплати праці
Карантин

Основна причина кадрового дефіциту – низький рівень оплати праці

У Чернігові катастрофічно не вистачає працівників робітничих професій. Кількість наявних в міському центрі зайнятості таких вакансій значно більша, ніж число тих, хто хоче їх найняти.Одна із основних причин кадрового дефіциту – низький рівень оплати праці. Повідомила на щотижневій нараді у міській раді керівник Чернігівського центру зайнятості Світлана Серб.

Світлана Серб, керівник Чернігівського міського центру зайнятості: «Найбільша кількість вакансій – майже 61% - мають заробітну плату від мінімальної до 6 тисяч гривень, 35% мають заробітну плату від 6 до 10 тисяч гривень і лише у 4% вакансій заробітна плата складає більше 10 тисяч гривень. Понад 70% вакансій потрібні саме робочі руки, в той час як 60% безробітних – це особи, які обіймали посади керівників та службовців».

Доставка
При цьому чимало людей з вищою освітою, навіть за наявності вакансій не можуть її обійняти. Причина – невідповідність вимогам, які висуває роботодавець.

Світлана Серб, керівник Чернігівського міського центру зайнятості: «Центром зайнятості здійснюється професійна підготовка, перепідготовка безробітних, але не завжди люди, які мають вищу освіту, бажають вчитися на робітничі професії. Ми в основному перенавчаємо на робітничі професії. Заставити людини, якщо вона не бажає перенавчитися, на превеликий жаль, ми не маємо можливості».

1900 безробітних на лютий 2020 стоїть на біржі. При цьому є 600 вільних вакансій. Середня тривалість укомплектування кожної 16 днів. На виплату допомоги з безробіттям минулого року у центрі зайнятості витратили 73 мільйони. 27 людей отримали нову професію. 11 виплати на започаткування власно справи.

Цьогоріч згідно з програмою організації проведення оплачуваних громадських робіт для незайнятих громадян Чернігова планується залучити до них 1100 безробітних.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Світлана Серб, центра зайнятості, робітничі професії, вакансії, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект