Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Вчитель зі Сновщини понад 30 років створював унікальну «галерею слави»
Карантин

Вчитель зі Сновщини понад 30 років створював унікальну «галерею слави»

«Щоб зробити каву, треба поставити сюди чашку… якщо ти хочеш цукор, то треба зробити раз і два. І дві ложечки туди впадуть. І якщо ти хочеш кави, то теж раз і два. Там є отвори завантажувальні. І цукор туди падає».Це прилад для приготування кави, який виготовив учень Олександра Бобровника зі Сновщини. Останній уже понад 30 років викладає дітям трудове навчання. Працює чоловік у навчально-виховному комплексі села Петрівка. Каже, що ще на початку трудової діяльності намагався всіляко урізноманітнювати вимоги шкільної програми.

«Назва виробу була та сама, а от форма. Конструкція та виготовлення в усіх були різні. Відтоді ми займалися проєктною діяльністю, хоча самі не знали, що це воно таке є. І так пощастило, що програма стала на цей шлях, а в нас воно вже все є», – Олександр Бобровник, вчитель трудового навчання Петрівського НВК.

Із 1986 року Олександр Михайлович збирає виставку з роботами своїх учнів. За ці роки назбиралося понад шістсот експонатів, кожен із них – унікальний. На виставці у фоє школи є підставки під гаряче, для серветок, під мобільні телефони, календарі та багато іншого. Кожен проєкт починають розробляти ще у вересні.

«Є номерки на кожному виробі. І ці номерки фіксуються у рамочках. Там зазначене прізвище учня, номер і рік виготовлення виробу. Зараз у мене 36-й рік стажу, от бувають такі випадки, коли діти заходять і кажуть «то робив мій батько», – Олександр Бобровник, вчитель трудового навчання Петрівського НВК.

Є тут і близько 12 робіт самого учителя. Він створював їх разом з учнями, аби спонукати їх до роботи. Кожного року вчитель разом з учнями оздоблюють по одному зі шкільних приміщень. Цього разу працюють над кабінетом психолога.

«Зверху розташовуватимуться центри довіри, номери телефонів, за якими діти звертатимуться, потім буде окреслена сама суть психологічної роботи в школі. А внизу будуть картинки, цікаві для дітей, вони візуалізуватимуть психологічні моменти для дітей», – Катерина Капустіна, практичний психолог Петрівського НВК.

У Петрівському НВК різьбленням по дереву займаються не тільки хлопці, а й дівчата.

«Торік ми робили іграшки для садочка, у 5-му класі виробляли стаканчики під олівці. Навіть мій стаканчик є на цій виставці. Мені подобається випилювати різні такі невеличкі деталі за розміром, підбирати різні фігури», – Вікторія Ващенко, учениця 9-го класу.

«Мій дідусь добре працює з деревом. Він мене до школи трохи навчав. А коли я в 5-му класі потрапив на урок до Олександра Михайловича, то він мені багато чого розповів, мені сподобалася ця справа. І цього року на Сновській олімпіаді я серед 5-х класів перше місце зайняв», – Вадим Жук, учень 9-го класу.

Вироби учнів Олександра Бобровника прикрашають не тільки класи, а й коридори всієї школи. Директор навчального закладу каже, що така робота позитивно впливає на творчість дітей.

«Тому, звісно, підтримуємо матеріалом. Це і деревина, і клей, і фарба. Ми ідемо і на співпрацю щодо годин, зокрема це стосується позакласної, гурткової роботи, щоб якомога більше задіяти туди учнів», – Василь Шмаровоз, директор Петрівського НВК.

У майстерні, яку двадцять років тому дирекція школи перемістила в головний корпус навчального закладу, вчитель зі своїми учнями створюють і дидактичні матеріали для дитячого садочка. Це і іграшка, і розвивальна гра.

«Дитинка вчиться складати ці брусочки, щоб вони всі помістилися. Цей не підходить, отже, цей приміряємо. Цей підходить».

Облік усіх робіт вчитель веде у спеціальному зошиті. Матеріали для роботи він заготовляє вдома, іноді може попросити деревину в сусідів.

«Якщо десь вільха є, хтось дров привіз. Я просто прошу, щоб мені дали невеличку колодку. Потім її висушую та пиляю», – Олександр Бобровник, вчитель трудового навчання Петрівського НВК.

У школі також функціонує історичний музей, де зібрані предмети ужитку мешканців Петрівки. А двері класів навчального закладу розписані тематичними малюнками, які власноруч виконали вчителі.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Бобровник, Сновщина, трудове навчання, вчитель, Cheline TV

Добавить в:


ЦентрКомплект