Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » В обласній лікарні до 10 березня можна безкоштовно перевірити зір


В обласній лікарні до 10 березня можна безкоштовно перевірити зір

Ірина Іванівна проходить планове обстеження. Глаукому жінці діагностували 4,5 роки тому. Говорить, якби вчасно не звернулась до лікаря, досі могла б осліпнути.Ірина Зубок, пацієнтка: «Дуже упав зір і була затуманеність у лівому оці. Була радужна оболонка, але я думала, що це у мене такий якийсь зір. А це були вже ознаки. Після того, як мені призначили лікування, то зір покращився, туманність пропала. І я в один прекрасний момент побачила ясність у лівому оці».

Глаукома – це важке захворювання ока. Яке за пізнього виявлення та без адекватного лікування, призводить до сліпоти.

Ірина Биховець, завідуюча відділенням мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні: «Глаукома відноситься до захворювань, які частіше за все, при пізньому зверненню, приводять до сліпоти. І, на жаль, зір відновити не можна. Якщо, наприклад, до нас звертаються пацієнти з запущеною катарактою, то ми їх оперуємо, і зір повертається. То при глаукомі, на жаль, цього зробити неможна».

6 березня весь світ відзначає День боротьби з глаукомою. До цього дня в обласній лікарні проводять місячник безкоштовних обстежень, які можуть пройти всі бажаючі.

Ірина Биховець, завідуюча відділенням мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні: «На сьогоднішній день основна наша задача – це раннє виявлення патології, попередження сліпоти. Ми цілий місяць будемо проводити комплекс обстежень».


Відділення мікрохірургії ока оснащене надсучасним обладнанням. Завдяки цьому лікарі швидко та якісно проводять комплексне обстеження та за лічені хвилини визначають, якого лікування потребує пацієнт.

Ірина Биховець, завідуюча відділенням мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні: «У нас єдине відділення в області, де допомога надається цілодобово. У нас високотехнологічне обладнання, сучасне, відомих виробників, на якому мають змогу працювати всі лікарі 24 години на добу».

На початкових стадіях хвороба протікає майже без симптомів, тому найкращим способом її виявлення є систематичні обстеження.

Лікарі зазначають, перевірка зору обов’язкова для тих, кому за 40. А в окремих випадках і раніше.

Ірина Биховець, завідуюча відділенням мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні: «Існують фактори ризику, до яких відноситься і вік, і спадковість, короткозорість або далекозорість, цукровий діабет. Цим пацієнтам я б рекомендувала з’явитися до лікаря раніше – не в 40, навіть якщо у них немає скарг».

Місячник перевірки зору в обласній лікарні триватиме до 10 березня. Бажаючі пройти обстеження повинні записатись попередньо, звернувшись до реєстратури.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: глаукома, Ірина Биховець, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект