Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Податкова декларація: як її подати, в які терміни та для кого декларування обов'язкове
Карантин

Податкова декларація: як її подати, в які терміни та для кого декларування обов'язкове

З січня триває кампанія декларування громадянами доходів отриманих протягом 2019 року. В податковій нагадують, подати декларацію можна кількома способами.Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління Головного управління ДПСУ в області: «Можна подати її або особисто в органи, де знаходиться на обліку, де перебуває громадянин, або через уповноважену особу, яка повинна мати довіреність на представлення інтересів відповідної особи. Може направити поштою з повідомленням про вручення. Але також, під час відправки поштовим відправленням, повинна враховувати граничні терміни подання декларації. І на сьогоднішній день найбільш сучасний спосіб – електронна форма звітності. А саме, за допомогою сервісу «Електронний кабінет» платника. Людина може подати в онлайн режимі свою декларацію».

Подати декларацію в електронній формі можна на сайті податкової через кабінет користувача. Такий спосіб передбачає її часткове автоматичне заповнення та обов’язкове використання електронного цифрового підпису.

Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління Головного управління ДПСУ в області: «Для того, щоб подати декларацію в електронному вигляді, по-перше, треба отримати електронний цифровий підпис. Який можна отримати або через банківську установу, або у нас. В приміщенні Чернігівського управління є акредитований центр з надання ключів. А потім можна не стояти в чергах, не витрачати свій час, а подати декларацію в онлайн режимі».

Обов’язкове декларування передбачено для ФОПів, громадян, що мають право на податкову знижку, осіб, які проводять незалежну професійну діяльність. Окрім цього податковий кодекс передбачає перелік доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню.

Доставка

Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління Головного управління ДПСУ в області: «Дохід, який отриманий від особи, яка не є податковим агентом; дохід, який отриманий від здачі майна в лізинг, від здачі нерухомого або рухомого майна; дохід отриманий від відчуження майна; дохід, який отриманий за інвестиційними активами. Тобто дуже і дуже великий перелік категорій громадян, які зобов’язані декларувати свої доходи».

Податкова декларація подається громадянами за місцем реєстрації. Кожна категорія має різні терміни подання декларації. Цьогоріч це 10 лютого, 1 травня та 31 грудня.

Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління Головного управління ДПСУ в області: «Сьогодні, 10 лютого, останній день подачі декларації для фізичних осіб підприємців, які перебувають на загальній системі. До 1 травня подають категорії громадян, які здійснюють незалежну професійну діяльність. І всі інші категорії громадян, які зобов’язані подавати декларацію відповідно вимог податкового кодексу. І до 31 грудня включно подають громадяни, які мають право на отримання податкової знижки».

Податкові зобов’язання визначені у декларації, ФОПи на загальній системі оподаткування мають сплатити до 20 лютого, а громадяни і особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність – до 31 липня.

В податковій нагадують, за неподачу чи несвоєчасну подачу декларації, застосовуються штрафні санкції.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: податкова, декларація, доходи, Тетяна Рубан, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект