Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » В обласній бібліотеці ім. В. Короленка пройшла творча зустріч з Андрієм Кокотюхою
Карантин

В обласній бібліотеці ім. В. Короленка пройшла творча зустріч з Андрієм Кокотюхою

До Чернігова завітав письменник та сценарист Андрій Кокотюха. В обласній бібліотеці Короленка, де відбулась творча зустріч з письменником, зібрався повний зал. Говорили про сучасну літературу, український кінематограф та творчі плани.Андрій Кокотюха, письменник, сценарист: «Цієї осені, у вересні, вийде одразу дві книги мого авторства, дії яких відбуваються у Чернігові. Книга називається «Розбите дзеркало» - це Чернігів сьогоднішній, а книга «Вигнанець і грішниця» - Чернігів 100 років тому».

Обидві майбутні роботи детективні романи.

Вперше в своїй творчості письменник пише про рідний край, адже до цього лише датично згадував Чернігівщину в своїх творах. Книга «Вигнанець і грішниця» стане 4 серією ретророману «Вигнанець».

Андрій Кокотюха, письменник, сценарист: «Саме він дозволив мені повернутися на історичну батьківщину, бо наскільки я знаю, в художній літературі Чернігів – як древній, так і новий – представлений дуже мало. А насправді регіон цікавий».

Писати перші художні твори письменник почав у 7 років. Його творчий доробок налічує 75 книжок, серед яких як дитяча література, так і трилери та детективні романи. Його твори, говорить автор про відповідальність, холодний розум та рішучі дії.


Андрій Кокотюха, письменник, сценарист: «Треба думати головами, а не серцями. Треба брати відповідальність за свої слова. Треба менше балакати – більше діяти».

Більше 20 років Андрій Кокотюха працює в кіноіндустрії. На його рахунку 2 фільми, 6 серіалів та більше 200 сценарії. Адже фільм, говорить Кокорюха, найпростіший спосіб популяризувати український продукт.

Андрій Кокотюха, письменник, сценарист: «Кіно – це найпростіший, найдієвіший спосіб взагалі розказати будь про що. Але говорячи як про книжку, так і про кіно, загалом про український культурний продукт, ми вживаємо майбутню форму».

Свою роботу Андрій Кокорюха називає не творчістю, а виробництвом. 25 тисяч знаків та 4-5 годин безперервної праці щодня. Планів та ідей на майбутнє, говорить письменник, багато. Головне – аби вистачило часу.

Андрій Кокотюха, письменник, сценарист: «Ви мені дайте не натхнення, ви мені дайте 36 годин на добу, щоб ці всі плани реалізувати. А як автор, мені цікаво розказати історію. В мене в голові історій більше, ніж влазить в нормальну голову. І хочеться їх швидше і якомога більше реалізувати, розказати. Я люблю розповідати історії. А люди дуже люблять вигадані історії».

Подібні зустрічі, читацькі конференції та презентації нових видань в бібліотеці Короленка проводять постійно в рамках клубу «Краєзнавець».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Андрій Кокотюха, письменник, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект