Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Маючи вже четверо власних дітей подружжя Тимофеєвих зважилося опікуватися ще 6 малечами


Маючи вже четверо власних дітей подружжя Тимофеєвих зважилося опікуватися ще 6 малечами

Велика сім’я, у якій 10 дітей, двоє дорослих, і собака, питимуть чай у колі найближчих людей. Вони отримали ключі від великого будинку, де житимуть та виховуватимуть 4 своїх і 6 прийомних дітей.Під дахом цього помешкання відтепер розташований дитячий будинок сімейного типу. У великому домі, придбаного за державні кошти, для кожного члена сім’ї знайдеться місце. 131 кв. м вміщує в собі і окремі для цього кімнати, і санвузли, а також ігрову та простір для господарських потреб.

Михайло Католик, начальник відділу квартирного обліку та приватизації житлового фонду міської ради: «Цей будинок придбаний за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом саме на розвиток таких от сімейних форм виховання. Будинок придбаний за суму 4 мільйони 643 тисячі гривень. В цю суму ввійшло повністю все, що ви зараз бачите в цьому будинку. Тобто сам будинок, земельна ділянка, оздоблення, ремонт, техніка, меблі, навіть посуд».

Про велику сім’ю у цій родині мріяла мама. І за її словами, кілька років тому доля сама підкинула шанс цей план реалізувати.

Оксана Тимофеєва, мати: «Я хотіла багато дітей. Чоловік казав, двоє – це вже багато. Коли у нас вже було 4 хлопчики, 2 роки тому до нашої сім’ї потрапив Дмитро. Так сталося, що моя мрія сама прийшла до мене».

Виявилося, що у хлопчика Дмитра, ще 4 сестри проживає в інтернаті. І родина Тимофеєвих час від часу почала їх навідувати, аби дати дітям змогу спілкуватися.


Оксана Тимофеєва, мати: «Дівчата мене вже знали. Тому коли ми приїхали до інтернату родиною, то зустрічаючи нас, дівчата кричали: «Приїхали, приїхали!» Ми виходимо з машини і вони обіймають мене, Андрія, як рідних, наче ми не бачились деякий час. Вони обіймають, цілують. І все, я бачу вже по Андрію, що він готовий бути їхнім батьком».

Разом з сестрами Дмитрика до сім’ї приєдналася ще одна дівчинка. Старша з них навчається у виші, а інші перебували до цього у Черешинській школі інтернаті та центрі соціально психологічної реабілітації дітей.

Андрій Тимофеєв, батько: «Переполняют эмоции. Шли мы к этому долго. Сначала к принятию решения, потом к организации, а это суды, лишения прав. Поиски дома. Девочки находились далеко, мы их посещали. Это целый такой процесс и сегодня он закончился».

Ключі від будинку сім’я отримала у присутності представників влади міста та області, а також тих, хто допомагав протягом всього шляху до створення будинку сімейного типу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«Держава має допомагати таким сім’ям. Для держави це також певна зміна державної політики. Тобто ми кошти спрямовуємо на підтримку тих сімей, які дають краще виховання, краще піклування, аніж ці кошти були би спрямовані на дитячі будинки, де батьків поряд немає. Тому хотілося б, щоб в подальшому було ще більше таких фінансових можливостей. Приклад є прекрасний сьогодні. Можливо він зацікавить інші сім’ї. Можливо в майбутньому дітки знайдуть свої сім’ї, свій затишок, свої домівки».

Житло має статус службового. Воно завжди належатиме громаді міста. Діти мають право тут проживати до 18 років, або до здобуття вищої освіти. Постійно в будинку сімейного типу повинно знаходитися мінімум 5 прийомних дітей. На сьогоднішній день в Чернігові створено вже 3 таких сім’ї.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: будинок сімейного типу, родина Тимофеєвих, велика родина, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект