Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У чернігівських дітей з інвалідністю є власний спецтранспорт
Карантин

У чернігівських дітей з інвалідністю є власний спецтранспорт

Вони з радістю вигукують слова вдячності і тиснуть одне одному руки. Підопічні і партнери чернігівського міського об’єднання інвалідів «Шанс» нарешті дочекалися. Мікроавтобус європейського виробництва з підйомником у Чернігові.

Молоді люди з інвалідністю першими тестують машину.Подію чекали багато років. Спеціальний транспорт потрібен був як повітря. Молоді люди з інвалідністю активно беруть участь у фестивалях, що проводяться у місті, займаються творчістю. Їм вкрай важко дістатися до будь-якої точки в місті. Адже міські маршрутки здебільшого не призначені для візочників.

Три роки тому почали збір коштів на придбання автомобіля. До соціальної акції «Творчість дарує шанс» тоді приєдналося багато небайдужих чернігівців. За декілька днів всім миром назбирали понад 50 тисяч гривень, але грошей було недостатньо і активісти «Шансу» звернулися через соціальні мережі до всіх небайдужих українців.

На заклик відгукнулися представники україно-німецької спілки «Файна Україна». Протягом року благодійники збирали гроші і в Німеччині. І ось нарешті автомобіль тут.

Вадим Теремов, благодійник: «Сложности были с оформлением документов, поиском такого класса автомобиля. Сложность была именно найти евро-5 такого класса машину».

Світлана Федерова вручає друзям нагороду. Підопічні хлібом сіллю зустрічають благодійників, беруть у них автографи.

Валентина Ладирда понад 20 років в організації. Каже, що її другий дім. Тут їй допомагають і розраджують. Підтверджує це і її чоловік. Подружжя відверто зізнається, цей автомобіль вирішить багато проблем.

Олександр Ладирда, підопічний Чернігівського міського об’єднання інвалідів «Шанс»: «В маршрутку с коляской не зайдеш. Поэтому приходится идти пешком и в дождь, и снег».

Цей автомобіль результат 3 етапу соціальної акції і велика подія в місті, каже директор Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак. Адже таких спеціалізованих машин, які є в територіальних центрах і громадських організаціях, що опікуються людьми з інвалідністю, у місті замало.

Регіна Гусак, директор Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2: «У нашому навчальному закладі навчається 206 учнів, 68 з яких не можуть самостійно пересуватися без такого автомобіля. Ми сподіваємося, що наш навчальний заклад теж буде мати змогу користуватися такими транспортними послугами. Це надзвичайно потрібно і важливо».

Такий транспорт принесе багато радості і дасть можливість жити повноцінним життям людям з інвалідністю, каже Світлана Федорова.

Так, завдяки спільним зусиллям мрія багатьох людей з інвалідністю стала реальністю.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: спецтранспорт, люди з інвалідністю, мікроавтобус, Світлана Федорова, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект