Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Земельне питання – день другий: депутати мають розглянути 4 тисячі поправок
Доставка

Земельне питання – день другий: депутати мають розглянути 4 тисячі поправок

Земельне питання. День другий. Верховна Рада сьогодні повернеться до розгляду закону про продаж землі. Із бійками та блокуванням президії напередодні депутати встигли розглянути 184 поправки з-понад 4 тисяч. Про перебіг земельного засідання, детальніше у сюжеті.Понад 4 тисячі правок до законопроекту про продаж сільськогосподарської землі, який увесь вміщається на 4 сторінках друкованого тексту. Найближчим часом депутати розглядатимуть лише їх. За регламентом вони не можуть за інший закон поки не закінчать із цим.

Президія заблокована «Батьківщиною» на чолі з Юлією Тимошенко. Трибуна депутатами від «Опозиційної платформи - За життя». Вони переконані противники ринку землі. Подали найбільшу кількість правок, які часто повторюють одна одну. Але наполягають, розглянути має бути кожна.

Олександр Качура, фракція «Слуга народу»: «Це абсолютно звичайний парламентський спам. Частина подала для того, щоб заблокувати процес, а частина народних депутатів подали просто для того, щоб отримати політичний піар».

Доставка

Ілля Кива, фракція «Опозиційна платформа – За життя»:
«Конечно тянем время. На все воля Господа. И если он нам дает возможность тянуть время, то мы используем любую возможность».

Після ухвалення законопроекту у першому читанні він зазнав змін. Продаж землі іноземцям дозволять лише після всеукраїнського референдуму, в одні руки може відійти не більше 10 тисяч гектарів. «Європейська солідарність» каже, за ринок, але проти владного закону. В голос готові підтримати, якщо врахують їхні пропозиції.

Сергій Рахманін, лідер фракції «Голос»: «Ми за те, щоб обмежити, унеможливити придбання землі державою агресором. Ми за те, щоб в межах 50 км від кордону жоден не резидент не мав змоги утримувати землю. Ми за те, щоб гроші цілеспрямовано відправлялися в фонд, яке б дозволяло розвивати сільські території. Ще ціла низка зауважень, які з нашої точки зору, зміцнили цей законопроект».

У звичайному режимі розгляд цього законопроекту триватиме кілька пленарних тижнів, щоб монобільшість не увімкнула турбо, опозиція обіцяє увесь цей час тримати блокування.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Верховна Рада, законопроект, земля, продаж землі, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект