Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Депутати Чернігівської міськради просять скасувати новий механізм нарахування плати за розподіл газу


Депутати Чернігівської міськради просять скасувати новий механізм нарахування плати за розподіл газу

Звернення до Президента, Кабміну та Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг одноголосно прийняли депутати Чернігівської міської ради 5 лютого на позачерговій сесії. Вони просять скасувати новий механізм нарахування плати за розподіл газу, затверджений НКРЕКП у жовтні минулого року, бо він, цитуємо, «є одночасно несправедливим, дестимулюючим та по суті протиправним». Політичний оглядач Юрій Паперний дії міського голови, який скликав заради цього позачергову сесію, називає передвиборчим популізмом.«Я би хотів побудувати нашу роботу чітко, просто і ясно, без піару, без якихось непотрібних політичних дискусій, а виключно зокрема в площині сутності цього абсурдного порядку, який пропонує НКРЕКП щодо сплати за газ як побутовими споживачами, так і суб’єктами господарювання. Абсурдність полягає в тому, що вперше в історії України пропонується, по суті, авансові платежі за неспожитий газ», - сказав міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

Такою промовою чернігівський міський голова починає позачергову сесію міської ради. Просить депутатів підтримати звернення до Президента, Кабміну та Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. У ньому йдеться про те, що новий механізм нарахування плати за розподіл газу несправедливий та викликає соціальну напругу. Механізм НКРЕКП змінила у жовтні минулого року.

«Люди платять не у відповідності з лічильником. Це перша і найголовніша проблема. Є різні сезони, температурний режим. Є різне абсолютно природне споживання газу, в цьому опалювальному сезоні воно менше приблизно на 25%. Люди мусять платити за попереднім опалювальним сезоном, коли температури були нижчі і значно вищими були обсяги споживання. Вони не проживають у своїх помешканнях і вони змушені сьогодні фактично сплачувати 1/12 від минулого року, коли вони споживали газ».

Газотранспортні мережі треба обслуговувати цілий рік незалежно від того, споживає людина газ чи ні, каже комерційний директор «Чернігівгазу» Сергій Савченко.

«Споживач, який поїхав кудись за місто, приїжджає раз на місяць і хоче приїхати о 2 годині ночі і відкрити газ, щоб у нього в колонці був газ. Це включено до тарифу, і ми забезпечуємо це функціонування газорозподільної системи», - говорить Сергій Савченко.

«В кінцевому випадку, люди і бізнес заплатять більше, ніж то було б по факту, а перерахування коштів не буде. Тобто фактично можна зробити висновок, що хтось, готуючи постанову, яка приймалася, придумав схему, яким чином заробити більше і зняти з людей якомога більше наперед», - сказав депутат міської ради Василь Білогура.

«Цих послуг – розподілу природного газу від вартості газу як товару, передбачає відхід від застарілої системи і загального тарифу, який був. Це все надає кінцевому споживачу переваги», - відповів Керівник сектору НКРЕКП в області Олександр Тимошенко.


Ніяких переваг від нових тарифів «Облтеплокомуненерго» не отримає, каже член наглядової ради підприємства Олег Ємець.

«За 20-ий рік ми маємо сплатити за цими всіма даними 83,8 мільйона гривень «Чернігівгазу» за розподіл. В попередні роки, у 18-му році ми сплатили 61,4 мільйона гривень. У 19-му, так як споживання зменшилося, ми сплатили 49,1 мільйона гривень. Майже 30 мільйонів виникло просто з повітря, по суті, за дані попередніх років. При тому, споживання газу в кубах зменшилося. В міжопалювальний період у нас взагалі нема джерела для оплати цих послуг».

Владислав Атрошенко: «Мета зібрання цієї сесії, щоб ми проголосували і може в Адміністрації Президента звернуть увагу. Може, це не поодиноке буде рішення сесії по Україні, з метою, все таки, звернути на себе увагу і відмінити цей абсурдний порядок нарахування плати за газ».

Популізмом та передвиборчими діями міського голови називає подібні звернення політичний оглядач Юрій Паперний. З його слів, нині не відомо про жодні результати подібних звернень, які міська рада приймала раніше

«Це штучна заява, заради якої зібрали депутатів, заради якої провели сесію. На мою думку, жодних наслідків вона не буде мати. Якщо це зроблять, це не завдяки заявам Чернігівської міської ради. Я думаю, що зараз для нього потреба гарних картинок і гарних заяв. Вони ні до чого не призводять, але якщо буде вирішено питання, він може сказати, що ми також цього добивалися і сприяли. Тому говорити про популізм і про вибори доцільно», - вважає політичний оглядач Юрій Паперний.

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко говорить: «Абсолютно ніякого популізму нема. В питанні порядку сплати за газ є віддзеркалення загальної думки людей і представників бізнесу стосовно неприйнятності цієї моделі. Не більше, не менше. Я думаю, що принцип реагування вищих державних посадовців, відповідних міністерств, він, по суті, вони спрацьовують за принципом накопичення. Якщо невдоволення накопичено і, відповідно, є моніторинг цього, я думаю, що буде відбуватися відповідне коригування, в даному випадку, Постанову 2080 НКРЕКП, про яке ми говорили. – Хоча б на одне якесь звернення була відповідь? – Дякую».

Чернігівець Сергій Новик
вважає, що це звернення навряд чи зможе допомогти у вирішенні цієї проблеми.

Чернігівець Ігор Кириленко сподівається: «Звісно, має змінитися, бо якщо мовчати, нічого не буде робитися. Так що треба займатися, треба боротися. Я думаю, що доб’ємося».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: міськрада, сесія, НКРЕКП, газ, депутати, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект