Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Міський голова скликає позачергову сесію та вимагає скасувати плату за неспожитий газ


Міський голова скликає позачергову сесію та вимагає скасувати плату за неспожитий газ

Чернігівський міський голова закликає скасувати постанову НКРЕКП про зміни в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу. У зв’язку з цим він підписав розпорядження про скликання позачергової сесії міськради.За словами Владислава Атрошенка, містяни, керівники комунальних та господарюючих підприємств, які є споживачами газу, обурені новою методикою оплати за послугу, яка запропонована НКРЕКП з 1 січня.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ця методика передбачає авансові платежі за газ, з розрахунку 1,2 в місяць, виходячи з обсягу спожитого газу за попередній опалювальний сезон».

Між тим, через теплу зиму зараз споживання газу скоротилося.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На сьогоднішній день в середньому споживання газу, ми візьмемо цифри в «Облтеплокомуненерго», становить 65 мільйонів кубів газу, порівнюючи з 2017-2018 рік споживання газу становило 81 мільйон кубів».

Ті, хто утеплював помешкання і економив, споживаючи менше газу, все одно отримують платіжки з розрахунками з попередніх періодів.


Нова методика нарахування вдарить по підприємствам аграрної та переробної галузі, зазначив міський голова.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Сьогодні треба вимивати обігові кошти, платити 1,12 за спожитий газ, з якої підстави? З якої радості? Це не нормальна ситуація. При всій повазі до Президента України, до прем’єр-міністра, уряду, ми хочемо, щоб додатково звернули увагу на ці речі. Ну не можуть люди платити за неспожите. Це не правильно».

За словами Владислава Атрошенка, наявність двох платіжок за газ також викликає нерозуміння у людей. Хоча у пресі вже з’явилася інформація, що їх знову об’єднають в одну. Та головна небезпека нововведень не у двох квитанціях, а у необхідності сплачувати за неспожиту послугу, ще й за розрахунками попереднього сезону.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Акцент робиться на тому, що саме дві платіжки дратує людей, а не сам порядок, що треба платити за неспожите і невідомо з яких підстав, з яких розрахунків. Для чого лічильники? Про що ми говоримо? Це ж абсурд»

Тож 5 лютого на розгляд депутатів виноситься звернення Чернігівської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, щодо усунення проблемних питань, зумовлених змінами в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу.

Позачергова 51-а сесія міської ради відбудеться 5 лютого о 9-й годині.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: позачергова сесія, Владислав Атрошенко, звернення, НКРЕКП, газ, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект