Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові виступили з ініціативою створити медичний університет
Доставка

У Чернігові виступили з ініціативою створити медичний університет

У Чернігові провели засідання комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації. Це нова практика, що застосовується народними обранцями для того, аби бути ближчими до народу та розуміти проблеми на місцях.«Я вважаю, що це дуже круто, коли комітет їздить по областях і знайомиться з ситуацією на місці, а не просто сидить у високих кабінетах. Тому що для розвитку необхідні конкретні знання з практики», – Сергій Гривко, народний депутат України.

Головними темами засідання стала охорона здоров’я українців, зокрема обговорювали онкологічні захворювання та туберкульоз. За онкологією Чернігівщина, на жаль, серед лідерів.

«На сьогодні в області на обліку в онкоцентрі перебувають понад 28 тисяч онокохворих», – Юрій Шень, головний лікар КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології».

Що дає надію на краще, то це інноваційний розвиток методів боротьби з онкологічними захворюваннями. Великі надії покладаються на обласний центр онкології – в напрямі трансплантації кісткового мозку.

«Ми дуже сподіваємося, що і ваш центр дасть можливість українцям отримувати цю допомогу безкоштовно, а іноземці приїдуть сюди і будуть сплачувати до бюджету України», – Михайло Радуцький, голова комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Доставка

«Приємно вражений саме диспансером. Це, на мій погляд, один із найконкурентніших онкодиспансерів в Україні», – Андрій Семиволос, перший заступник міністра охорони здоров’я України.

Було обговорено також питання забезпечення фахівцями медичної галузі, адже зараз регіон потерпає від кадрового «голоду».

«На це засідання я прийшов із проблемою кадрового потенціалу нашої області. Тому що зараз 1300 вільних ставок лікарів в області та наближається критична точка – приблизно 50% пенсійного або передпенсійного віку», – Сергій Гривко, народний депутат України.

Тому сьогодні в області обговорюється можливість відкриття першого вищого навчального медичного закладу.

«Кризовий стан у кадровому потенціалі може вирішитися через створення медичного університету в нас, у Чернігівській області», – Сергій Гривко, народний депутат України.

Загалом практика проведення таких виїзних засідань комітетів Верховної Ради забезпечує можливість більш конструктивного виявлення проблем у галузях і знаходження шляхів для їх подолання.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: засідання, Верховна Рада, Cheline TV

Добавить в:


ЦентрКомплект